ترفند جدید 2023 برای نوسان گیری در فارکس

چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم اسپازیو

فرقی نمی کند چه یک معامله گر مبتدی یا کاملا حرفه ای در فارکس باشید، در هر صورت می توانید از استراتژی معاملاتی نوسان گیری در فارکس، هنگام معامله استفاده کنید به شرطی که بدانید چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم.

در واقع شما باید بدانید که استراتژی های نوسان گیری در فارکس چگونه کار می کنند و از بهترین ترفندها و استراتژی های نوسان گیری در بازار فارکس برای کسب سود ثابت استفاده کنید.

به طور کلی، معامله گران فارکس که بر این استراتژی معاملاتی تکیه می کنند همیشه از نوسانات قیمت در بازار استفاده می کنند. آنها همچنین عوامل دیگری را برای موفقیت این نوع روش معاملاتی در نظر می گیرند.

به عنوان مثال، باید بهترین شاخص ها، بهترین زمان برای استفاده از استراتژی نوسان گیری و استراتژی های مدیریت ریسک را در نظر بگیرند.

در ادامه این بخش قصد دارید به شما بگوییم که چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم تا در درک همه این عوامل، از جمله بهترین استراتژی‌های معاملاتی نوسان گیری فارکس برای استفاده در معاملات فارکس بهتر عمل کنید.

نوسان گیری در فارکس یا معاملات نوسانی چیست؟

نوسان گیری در فارکس یا معاملات نوسانی چیست

معاملات نوسانی یا نوسان گیری در فارکس یکی از استراتژی های معاملاتی رایجی است که شامل انتخاب موقعیت ورودی و خروجی است که قبل یا بعد از بازار به طور ناگهانی تغییر می کند.

معامله گران باید یک روند احتمالی را شناسایی کنند و این موقعیت را برای روزها یا چند هفته حفظ کنند. معامله گران می توانند از بهترین شاخص ها برای ورود یا خروج دقیق از بازار استفاده کنند.

این استراتژی معاملاتی به آنها کمک می کند فرصت های مختلف را شناسایی کنند و همچنین تجارت را بسیار آسان تر می کند.برای اینکه بدانیم چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم مانند هر استراتژی دیگر معاملات فارکس، لازم است از تجزیه و تحلیل تکنیکی و بنیادی برای تعیین اینکه آیا جفت های فارکس بالا یا پایین می شوند، استفاده کرد.

همانطور که می دانید روندهای خوب معمولا چند روز یا چند هفته ماندگار هستند و همین موضوع به معامله گران این امکان را می دهد تا در یک دوره زمانی کوتاه و با نوسان گیری درست، حداکثر سود را از نوسانات قیمت به دست آورند.

اگر جز معامله گرانی هستید که مهارت و صبر زیادی دارید و تحت تاثیر تغییرات دقیقه ای در جریان اطلاعات و نوسانات کوچک در قیمت ها قرار نمی گیرید، آشنایی با تکنیک ها و استراتژی های نوسان گیری در فارکس بهترین گزینه برایتان خواهد بود و به همین دلیل است که این استراتژی معمولا توسط تریدرهای حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد و بین تریدرهای مبتدی خیلی مرسوم نیست.

به بیان بهتر، در معاملات نوسان گیری فارکس، هدف اصلی حفظ موقعیت برای چند روز است تا معامله‌گر نوسانی فارکس بتواند «نوسان» چرخه قیمت دارایی‌های فارکس را تصاحب کند.

حتما بخوانید : فارکس کال مارجین

تکنیک مورد استفاده در معاملات نوسان گیری با معاملات روزانه متفاوت است به این معنا که شامل معاملات کمتر با تحقیقات بیشتر و استفاده از تحلیل تکنیکال و بنیادی می شود.

به همین دلیل است که مدیریت ریسک مناسب یک ابزار معاملاتی قدرتمند برای معامله‌گران نوسانی است و سعی می‌کنند برخی از حرکات قیمت‌های کوتاه‌مدت اما با چشم‌انداز طولانی‌تر چند روزه را ثبت کنند.

همچنین، معامله‌گران نوسانی از دلبستگی به معاملات خود اجتناب می‌کنند و ممکن است اغلب چشم‌انداز بازار خود را تغییر دهند.به طور کلی، استراتژی نوسان گیری در فارکس، یک سبک معاملاتی سودآور است و اگر از این استراتژی به درستی استفاده کنید، مطمئناً می توانید در طول زمان بازار را شکست دهید. با این حال، برای انجام این کار، باید ابزارها و دانش عملی را برای اطمینان از موفقیت تجارت خود به دست آورید.

بهترین بازه زمانی برای نوسان گیری فارکس چیست؟

بهترین بازه زمانی برای نوسان گیری فارکس چیست

برای اینکه بدانیم چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم، لازم است با بهترین بازه زمانی برای انجام معاملات نوسانی در بازار فارکس آشنا باشیم. به طور کلی، بهترین بازه زمانی برای استراتژی معاملات نوسانی فارکس به مهارت و تشخیص شما بستگی دارد.

در واقع وقتی نوبت به این استراتژی می رسد، می توانید بسته به روند بازاری که در بازار شناسایی کرده اید، معامله کنید. اگرچه به بسیاری از معامله‌گران توصیه می‌شود هنگام باز شدن بازار وارد آن شوند، اما با توجه به این موضوع که چه چیزی برای شما بهتر است، می‌توانید وارد معامله شوید.

یک معامله گر عاقل از اندیکاتورهای فنی برای شناسایی سیگنال های معاملاتی نوسان فارکس و انجام معاملات با اطمینان، استفاده می کند. اندیکاتورها به شما این امکان را می دهند که به موقع وارد بازار شوید و قبل از از دست دادن تمام سودهای خود از آن خارج شوید.

بیشتر بخوانید: شارژ حساب دمو فارکس

مزایا و معایب نوسان گیری در فارکس چیست؟

مزایا و معایب نوسان گیری در فارکس چیست

مزایا:

• نیازی به صرف زمان زیادی برای دنبال کردن روندها ندارید زیرا معاملات می توانند هفته ها ادامه داشته باشند. این موضوع باعث شده تا این استراتژی برای معامله گران فارکس با مشاغل تمام وقت مناسب باشد. یعنی می توان معاملات نوسانی را با یک کار روزانه ترکیب کرد

• برخلاف معاملات روزانه، معاملات نوسان گیری استرس محدودی دارند

• کمیسیون و هزینه های معاملاتی کمتری به همراه دارد

• شما می توانید با معاملات نوسانی از پشتیبانی فنی بهره ببرید. زیرا این استراتژی برای انجام معاملات به شاخص های فنی متکی است

• این استراتژی می تواند سودآور باشد اگر بدانیم که چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم. یک معامله گر در حد متوسط می تواند در هر معامله انجام شده 2% سود کسب کند

معایب:

• باید توانایی یادگیری سریع تجزیه و تحلیل نمودارها را داشته باشید و این نیاز به تحقیقات و تحلیل بازار زیادی دارد

• معامله گران نوسان باید با یک ریسک یک شبه مقابله کنند

• معامله گران نوسان گیری ممکن است برخی از معامله گران بلند مدت را به نفع گرفتن روندهای میان مدت از دست بدهند

• وقتی نوبت به معاملات نوسانی می رسد، خطرات یک شبه وجود دارد. زیرا نمی توانید نمودارها را 24 ساعته و در 7 روز هفته تماشا کنید و ممکن است گاهی اوقات نقاط خروج را از دست بدهید.

بیشتر بدانید :محاسبه حجم معامله در فارکس

چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم؟

چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم

اگر می خواهید نوسان گیری در فارکس را شروع کنید، چند مرحله حیاتی وجود دارد که برای شروع موفقیت آمیز باید بدانید:

• یک حساب تجاری باز کنید

• جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید

• بهترین استراتژی معاملاتی نوسانی را انتخاب کنید

• اخبار را دنبال کنید تا روند بازار را درک کنید

• از شاخص های فنی برای یافتن سیگنال های معاملاتی استفاده کنید

• از استراتژی های مدیریت ریسک استفاده کنید و اپلیکیشنی را برای مدیریت آسان معاملات خود دریافت کنید

ترفندهای جدید 2023 برای نوسان گیری در فارکس

ترفندهای جدید 2023 برای نوسان گیری در فارکس

مانند هر سبک معاملاتی دیگری، ابزارها و تکنیک های منحصر به فردی وجود دارد که می توانید از آنها برای به کارگیری موثر استراتژی نوسان گیری در فارکس استفاده کنید. بنابراین برای اینکه بدانیم چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم، از ترفندها و تکنیک هایی که در ادامه معرفی کرده ایم، را به کار بگیرید:

حتما بخوانید: کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در فارکس

چگونه با استفاده از ابزارهای مدیریت ریسک فارکس در فارکس نوسان گیری کنیم؟

استفاده از ابزارهای مدیریت ریسک فارکس در فارکس نوسان گیری

معاملات نوسان گیری در مورد شناسایی نوسانات قیمت و استفاده از ابزارهای مدیریت ریسک است. این کار را می توان به صورت مستقل یا با کمک ابزارهای مختلف معاملاتی و ابزارهای مدیریت ریسک فارکس از جمله value at risk calculator، ماشین حساب سود فارکس (forex profit calculator) ، ماشین حساب سواپ (swap calculator) و lot size calculator انجام داد.

البته لازم است به یاد داشته باشید که مدیریت ریسک کلید موفقیت در معاملات نوسانی است و باید قبل از ورود به یک موقعیت، خطرات احتمالی هر معامله ای را که می پذیرید، بدانید.

چگونه با استفاده از الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال در فارکس نوسان گیری کنیم؟

استفاده از الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال در فارکس نوسان گیری

به طور معمول، معامله گران نوسانی در استفاده از الگوهای نمودار شمعی (candlestick ) برای ثبت این حرکات کوتاه مدت قیمت تخصص دارند.

این یک تکنیک معاملاتی عالی و شاید بهترین استراتژی معاملاتی برای نوسان گیری در فارکس باشد، به خصوص که اکثریت قریب به اتفاق الگوهای معکوس و ادامه برای حرکات معاملاتی کوتاه مدت چند روز تا هفته بسیار خوب عمل می کنند.

به همین دلیل است که معامله گران نوسانی توجه زیادی به نمودارها و الگوهای نمودار تکراری شکل گرفته در اکشن قیمت بازار دارند.

بیشتر بخوانید:  شارژ حساب لایو فارکس

چگونه با استفاده از شاخص های حرکت، روند و حجم در فارکس نوسان گیری کنیم؟ 

چگونه با استفاده از شاخص های حرکت، روند و حجم در فارکس نوسان گیری کنیم

بدون شک اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ابزاری ضروری برای معامله گران نوسان گیری در فارکس هستند. هر اندیکاتور معاملاتی نوسانی چه یک حرکت، روند یا شاخص حجم باشد، ممکن است سیگنال ارزشمندی را در زمینه خود ارائه دهد.

از آنجایی که معامله‌گران نوسانی به دنبال سود بردن از این روندهای کوچک هستند که بین یک نوسان بالا و نوسان پایین (و بالعکس) ایجاد می‌شوند، باید حرکت‌های روند جدید را شناسایی کنند و برای این موضوع از شاخص ها استفاده می کنند.

برخی از متداول ترین اندیکاتورهای معاملات نوسانی شامل موارد زیر است:

• شاخص قدرت نسبی (RSI) – Relative Strength Index

• میانگین های متحرک – Moving Averages

• نوسانگر تصادفی – Stochastic Oscillator

• باندهای بولینگر – Bollinger Bands

• نشانگر حجم – Volume Indicator

• میانگین متحرک همگرا واگرا (MACD) – Moving Average Convergence Divergence

چگونه با استفاده از تحلیل بنیادی یا فاندامنتال در فارکس نوسان گیری کنیم؟

 استفاده از تحلیل بنیادی یا فاندامنتال در فارکس نوسان گیری

معامله گران نوسان گیری در فارکس، اغلب بر اساس تحلیل فاندامنتال وارد یک معامله خاص می شوند که می تواند اخبار بازار، تصمیمات نرخ بهره، انتشار داده های اقتصادی یا توییت ایلان ماسک باشد.

بنابراین با توجه به این واقعیت که اخبار این روزها چنین نقش اساسی در بازارهای مالی ایفا می کند، اتخاذ موضع بر اساس توسعه بازار جدید می تواند یک استراتژی هوشمندانه باشد.

به همین دلیل است که معامله گران نوسانی بر اساس تحلیل بنیادی یا فاندامنتال موضعی اتخاذ می کنند. با این اوصاف، مهم نیست که پیامدهای اطلاعات اقتصادی یا انتشار اخبار چقدر مهم است، همیشه باید از تجارت خود با یک اندیکاتور دیگر یا هر ابزار معاملاتی تلاقی دیگری پشتیبان تهیه کنید. 

بیشتر بدانید:  تحلیل اخبار فارکس

اسپازیو، تمامی نیاز های شما در بازار مالی

اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

                                کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *