چگونه در فارکس کال مارجین می شویم؟

فارکس کال مارجین اسپازیو

آشنایی با اصطلاحات رایج در معاملات فارکس به شما کمک می کند تا در این مسیر آگاه تر عمل کرده و معاملات بهتری داشته باشید. کال مارجین (margin call) یکی از این اصطلاحات رایج در معاملات فارکس است که لازم است اطلاعات دقیقی در رابطه با آن داشته باشید و بدانید که چگونه در فارکس کال مارجین می شویم و چگونه باید از بروز این حالت جلوگیری کرد.

در واقع، درک چگونگی به وجود آمدن کال مارجین برای معامله موفق ضروری است. این مقاله نگاهی دقیق بهاین موضوع که چگونه در فارکس کال مارجین می شویم و نحوه اجتناب از آن اشاره کردیم.

کال مارجین چیست؟

کال مارجین چیست

مارجین حداقل مقدار پولی است که برای انجام یک معامله اهرمی لازم است و کال مارجین کال زمانی است که کارگزار به شما اطلاع می‌دهد که سطح مارجین شما کمتر از حداقل سطح لازم “سطح کال مارجین تماس” کاهش یافته است.این اعلان قبلاً یک تماس تلفنی واقعی بود، اما امروزه معمولاً یک ایمیل یا پیام متنی است.

کال مارجین، سفارشی از کارگزار به سرمایه گذار است که از سرمایه گذار می خواهد که پول بیشتری را در حساب مارجین خود قرار دهد.به طور کلی، در معاملات فارکس، Margin Call Level زمانی است که سطح Margin به یک سطح یا آستانه خاص رسیده باشد. وقتی به این آستانه رسید، این احتمال وجود دارد که برخی یا همه موقعیت‌های شما به اجبار بسته یا منحل شوند.

بنابراین برای اینکه بدانید چگونه در فارکس کال مارجین می شویم ، باید گفت که در این شرایط، ضرر شناور شما بیشتر از مارجین استفاده شده است. این بدان معنی است که حقوق صاحبان سهام شما کمتر از مارجین استفاده شده شما است (زیرا ضررهای شناور ارزش ویژه شما را کاهش می دهد).

هنگامی که Margin Call رخ می دهد، کارگزار شما نوعی اقدام مانند “ارسال اعلان” را انجام می دهد.این رویداد تنها زمانی رخ می دهد که سطح مارجین از مقدار معینی کمتر شود. این مقدار “سطح کال مارجین یا Margin Call Level” است. در واقع سطح کال مارجین، آستانه ای است که توسط کارگزار شما تعیین می شود و “کال مارجین” را راه اندازی می کند.

حتما بخوانید: چگونه استراتژی فارکس بسازیم؟

چگونه در فارکس کال مارجین می شویم؟

چگونه در فارکس کال مارجین می شویم

فرض کنید کارگزار فارکس شما سطح کال مارجین 100 درصدی دارد. یعنی اگر سطح مارجین شما به 100% برسد، پلتفرم معاملاتی شما یک اخطار برای شما ارسال می کند. در این شرایط، علاوه بر دریافت اعلان، معاملات شما نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.اگر سطح مارجین حساب شما به 100% برسد، نمی توانید موقعیت جدیدی را باز کنید، فقط می توانید موقعیت های موجود را ببندید.

سطح کال مارجین در 100٪ به این معنی است که ارزش سهام شما برابر یا کمتر از مارجین استفاده شده شما است. این موضوع به این دلیل رخ می دهد که شما موقعیت های باز دارید که ضررهای شناور آنها همچنان افزایش می یابد.

برای اینکه بهتر متوجه شوید که چگونه در فارکس کال مارجین می شویم ، به این مثال توجه کنید:

فرض کنید یک حساب 1000 دلاری دارید و یک موقعیت EUR/USD با 1 لات کوچک (10000 واحد) باز می کنید که دارای مارجین مورد نیاز 200 دلار است.

از آنجایی که شما فقط یک موقعیت باز دارید، مارجین استفاده شده نیز 200 دلار خواهد بود (به اندازه مارجین مورد نیاز).

در این مرحله، شما هنوز در معامله کردن خوب نیستید، بنابراین بلافاصله، معامله شما به سرعت شروع به از دست دادن می کند.

اکنون 800 پیپ کاهش یافته اید. در 1 دلار/پیپ، این به این معنی است که شما 800 دلار ضرر شناور دارید و یعنی سهام شما اکنون 200 دلار است.

Equity = Balance + Floating P/L

$200 = $1000 – $800

سطح مارجین شما اکنون 100٪ است.

Margin Level = (Equity / Used Margin) x 100%

x 100% ($200 / $200)  =100%

هنگامی که سطح حاشیه به 100٪ رسید، نمی توانید موقعیت جدیدی را باز کنید مگر اینکه:

1. بازار به نفع شما برگردد.

2. ارزش سهام شما بیشتر از مارجین استفاده شده شما شود.

اگر شماره 1 اتفاق نیفتد، شماره 2 تنها در صورتی امکان پذیر است که:

• وجوه بیشتری را به حساب خود واریز کنید.

• موقعیت های موجود را ببندید.

• تا زمانی که سطح مارجین به سطحی بالاتر از 100 درصد افزایش پیدا نکند، حساب نمی‌تواند هیچ موقعیت جدیدی را باز کند.

هنگامی که سطح مارجین شما به یک سطح خاص دیگر کاهش یابد، کارگزار مجبور خواهد شد موقعیت شما را ببندد. این سطح خاص دیگر به عنوان سطح توقف شناخته می شود و بر اساس هر کارگزار متفاوت است.

بیشتر بخوانید : سرمایه گذاری در فارکس بهتر است یا ارز دیجیتال

چه چیزی باعث کال مارجین در معاملات فارکس می شود؟

چه چیزی باعث کال مارجین در معاملات فارکس می شود

کال مارجین زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر دیگر مارجین قابل استفاده یا آزاد نداشته باشد. به عبارت دیگر، حساب به بودجه بیشتری نیاز دارد. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که زیان معاملات، مارجین قابل استفاده را به زیر سطح قابل قبول و تعیین‌شده توسط کارگزار کاهش دهد.

زمانی که معامله‌گران بخش بزرگی از سهام را به مارجین استفاده‌شده متعهد می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که کال مارجین ایجاد شود و فضای بسیار کمی برای جذب ضرر باقی بماند. از دیدگاه کارگزار، این یک مکانیسم ضروری برای مدیریت و کاهش موثر ریسک آنهاست.

در زیر مهمترین دلایل برای توضیح اینکه چگونه در فارکس کال مارجین می شویم وجود دارد که بدون ترتیب خاصی ارائه شده اند:

• نگه داشتن یک معامله زیان ده برای مدت طولانی که مارجین قابل استفاده را کاهش می دهد

• استفاده بیش از حد از حساب خود همراه با دلیل اول

• حسابی با بودجه کم که شما را مجبور می کند با مارجین قابل استفاده بسیار کم معامله کنید

• معاملات بدون توقف زمانی که قیمت به شدت در جهت مخالف حرکت می کند.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در فارکس

چه اتفاقی می‌افتد وقتی معامله‌گر یک کال مارجین دریافت می‌کند؟

چه اتفاقی می‌افتد وقتی معامله‌گر یک کال مارجین دریافت می‌کند

در این حالت، موقعیت‌های معامله‌گر منحل یا بسته می‌شوند، زیرا او دیگر وجوه کافی در حساب ندارد تا بتواند موقعیت‌های زیان‌ده خود را حفظ کند، که این نیز تهدیدی برای کارگزار است.محدود کردن ضرر یکی از مهمترین جنبه های معاملات است و بسیاری از معامله گران استفاده از دستورات توقف ضرر را به عنوان یک اقدام محافظتی انتخاب می کنند.

از سوی دیگر، برخی از معامله گران تصمیم می گیرند با نظارت بر معاملات باز خود، ریسک خود را به صورت دستی مدیریت کنند.سطح مارجین شما سپرده مورد نیاز برای حفظ هر معامله باز در حساب شما است. برای باز کردن و حفظ تجارت خود، باید منابع معاملاتی کافی برای پوشش مارجین مورد نیاز را همیشه در اختیار داشته باشید.

مارجین آزاد نشان دهنده مقدار سرمایه ای است که شما برای انجام معاملات جدید یا پوشش هر گونه حرکت منفی قیمت در معاملات آزاد خود دارید. توقف مارجین یک اقدام محافظتی است، به ویژه برای معامله گرانی که از دستور توقف ضرر استفاده نمی کنند. هنگامی که سطح مارجین به زیر 50% می رسد، موقعیت باز شما با بیشترین ضرر به صورت خودکار به عنوان مکانیزم ایمنی داخلی بسته می شود.

بیشتر بدانید:  قرارداد سرمایه گذاری در فارکس 

چگونه از کال مارجین جلوگیری کنیم؟

چگونه از کال مارجین جلوگیری کنیم

هنگامی که درصد مارجین قابل استفاده به صفر برسد، معامله گر یک کال مارجین دریافت می کند. کال مارجین همیشه باعث استرس زیادی می شود و اغلب منجر به عواقب مالی جدی می شود. بنابراین، ارزش دارد که با این پیشنهادات آشنا شوید که ممکن است به شما در جلوگیری از این تجربه دردناک کمک کند:

• دوره های افزایش نوسان در بازارها را در نظر بگیرید و همیشه نوعی بالشتک نقدی داشته باشید.
• در حساب معاملاتی خود زیاده روی نکنید. اهرم موثر خود را کاهش دهید و سیستم مدیریت ریسک مناسب را پیاده سازی کنید. توصیه می کنیم از ده تا، یک اهرم یا کمتر استفاده کنید.
• مدیریت ریسک محتاطانه را با محدود کردن ضررهای خود با استفاده از استاپ ها اعمال کنید.
• موجودی حساب خود را به صورت روزانه بررسی کنید و هشدارهایی را تنظیم کنید که زمانی که میزان مارجین رایگان به شدت کاهش می یابد به شما اطلاع می دهد.
• برای اینکه در معاملات باقی بمانید، مقدار مارجین آزاد سالمی را در حساب خود نگه دارید. توصیه می‌کنیم که از 1% از حقوق صاحبان حساب برای هر معامله منفرد و بیش از 5% سهام در تمام معاملات در هر مقطع زمانی استفاده نکنید.
• اندازه‌های کوچک‌تر را معامله کنید و هر معامله را فقط یکی از هزاران معامله کوچک و بی‌اهمیت ببینید.
• از ابزارهای آنلاین استفاده کنید که به شما در محاسبه تأثیر مارجین مورد نیاز ناشی از فعالیت تجاری و یا نوسانات قیمت اوراق بهادار در حسابتان کمک می کند.

حتما بخوانید: حداقل سرمایه گذاری در فارکس

اسپازیو، تمامی نیاز های شما در بازار مالی

اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *