انواع قرارداد سرمایه گذاری در فارکس

قرارداد سرمایه گذاری در فارکس در اسپازیو

قرارداد سرمایه گذاری در فارکس، یک قرارداد حقوقی بین یک شرکت و یک سرمایه گذار است که شرایط و ضوابط سرمایه گذاری در شرکت را خلاصه می کند.

در واقع این قرارداد، به تعریف شرایط و ضوابط یک دارایی بین شرکت و سرمایه گذار کمک می کند و سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها از آن برای ارائه جزئیات خاص سرمایه‌گذاری، مانند پول سرمایه‌گذاری‌شده، حقوق و امتیازات سرمایه‌گذار، جدول زمانی خرید و بازده بالقوه سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند.

این قرارداد همچنین مسئولیت های شرکت و سرمایه گذار را مشخص می کند و می تواند شامل مقرراتی برای حل و فصل اختلافات باشد.

بازار فارکس جایی است که ارزها معامله می شوند و معامله گران می توانند ارزها را بخرند و بفروشند تا از نوسانات نرخ ارز سود ببرند.

قراردادهای فارکس قراردادهایی برای خرید یا فروش مقدار معینی ارز در قیمت و تاریخ معین هستند که به اشکال مختلفی از جمله قراردادهای لحظه ای، آتی و اختیار معامله وجود دارند. با این حال، رایج ترین نوع معامله فارکس قرارداد نقطه ای است.

در ادامه این بخش اطلاعات خوبی در رابطه با انواع قرارداد سرمایه گذاری در فارکس کسب خواهید کرد. با ما همراه بمانید.

قرارداد سرمایه گذاری در فارکس

انواع قرارداد سرمایه گذاری در فارکس:

در ادامه تعدادی از پرکاربردترین قرارداد سرمایه گذاری در فارکس را معرفی کردیم:

قرارداد نقطه ای یا نقدی (Spot Contract):

برای معامله قراردادهای نقطه ای، معامله گران باید یک حساب معاملاتی در یک کارگزار فارکس داشته باشند. این کارگزار دسترسی به بازار فارکس را فراهم می کند و به معامله گران اجازه می دهد تا ارزها را از طریق یک پلت فرم معاملات آنلاین خریداری کرده و بفروشند.

پلتفرم معاملاتی، مظنه‌های بی‌درنگ برای جفت ارز ارائه می‌کند و معامله‌گران می‌توانند بر اساس تحلیل بازار و استراتژی معاملاتی خود، سفارش‌های خرید یا فروش را وارد کنند.

زمانی که یک معامله گر قرارداد نقدی می خرد، در اصل ارز پایه را می خرند و ارز مظنه را می فروشند.

برای مثال، اگر معامله‌گری یک قرارداد نقدی را به یورو/دلار آمریکا بخرد، یورو می‌خرد و دلار آمریکا می‌فروشد. اگر نرخ مبادله بین EUR/USD به اندازه 1.2000 باشد، معامله گر باید برای هر یورو که خریداری می کند، 1.20 دلار بپردازد.

اگر معامله‌گر انتظار داشته باشد که یورو در برابر دلار افزایش یابد، می‌تواند قرارداد نقدی را بخرد و بعداً آن را با قیمت بالاتر بفروشد تا سود کند.

از سوی دیگر، اگر معامله‌گری قرارداد نقدی را بفروشد، ارز پایه را می‌فروشد و ارز مظنه را می‌خرد.

به عنوان مثال، اگر معامله‌گری یک قرارداد نقدی را به یورو/دلار آمریکا بفروشد، یورو می‌فروشد و دلار آمریکا می‌خرد. اگر نرخ مبادله بین EUR/USD به اندازه 1.2000 باشد، معامله گر به ازای هر یورو که می فروشد، 1.20 دلار دریافت می کند.

اگر معامله‌گر انتظار دارد ارزش یورو در برابر دلار کاهش یابد، می‌تواند قرارداد نقدی را بفروشد و بعداً آن را با قیمت پایین‌تری بازخرید کند تا سود کسب کند.

قرارداد اسپات یا نقدی، شامل خرید یا فروش مقدار معینی از محصول با قیمت معین است که در سررسید از پیش تعیین شده پرداخت می شود. بنابراین، طرفین قرارداد در مورد مقدار کالا و ارزش آن مذاکره می کنند که پرداخت بلافاصله یا پس از مدت کوتاهی انجام می شود.

این قراردادها با سادگی، سرعت، نقدینگی و اسپرد کم مشخص می شوند. نقاط معاملاتی مستلزم داشتن حساب های کوچک است، کارگزاران اغلب اخبار و آمار رایگان ارائه می دهند.

ببشتر بخوانید : چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم؟

قرارداد اختیار معامله (Contract Options):

قرارداد اختیار معامله

قرارداد اختیار معامله، متشکل از قراردادهایی است که به ذینفع خود اختیار (و نه تعهد) فروش یا خرید کالاهای معین را به قیمت از پیش تعیین شده ارائه می دهد. در این قرارداد سرمایه گذاری در فارکس، خرید یا فروش دارای سررسید از پیش تعیین شده است.

قرارداد آتی (Contract Futures):

قراردادهای آتی متضمن تعهد به خرید یا فروش کالای معین، به قیمت معین، در سررسید معین در آینده است. قراردادهای آتی توسط بورس کالای شیکاگو در سال 1972 آغاز شد و یک ساختار سفارشی داشتند.

قرارداد آتی معمولا در یک چارچوب متمرکز معامله می شود، به طور شفاف تکامل می یابد و مقررات دقیقی دارد، به این معنی که دسترسی به اطلاعات و اخبار مربوط به آنها آسان است و ثابت قیمت نیز در این قرارادا سرمایه گذاری در فارکس وجود دارد.

قرارداد ETF:

قرارداد Exchange Trade Funds یا صندوق های تجاری مبادله ای، از جمله جدیدترین ابزارهای نوظهور هستند که توسط مؤسسات مالی ایجاد و اداره می شوند که ارزها را خریداری می کنند و آنها را در صندوق ها قرار می دهند، سپس این سهام را بر این صندوق ها فهرست می کنند.

این وجوه ممکن است حاوی یک ارز واحد یا سبدی از ارزها باشد و سهامدار حق دارد آنها را مانند سهام یک شرکت معامله کند.
ETF ها را می توان در جدول زمانی خاصی معامله کرد و معاملات شامل برخی هزینه ها می شود.

از سوی دیگر، ریسک و هزینه های اجرایی کمتری نسبت به معاملات سهام معمولی یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک دارند.

قرارداد CFD:

قرارداد مابه التفاوت یا contract for difference، یک نمونه دیگر از قرارداد سرمایه گذاری در فارکس است که در آن ارز یا داریی معامله شده به صورت فیزیکی جا به جا نمی شود و اگر معامله ای تحت ین قرارداد انجام دهید، صاحب آن دارایی نخواهید شد بلکه باید با بروکر در قیمت مشخصی اقدام به معامله خرید یا فروش کنید.

دلیل نام گذاری این قرارداد سرمایه گذاری در فارکس این است که معامله گر، به اندازه مابه التفاوت قیمت لحظه باز شدن تا بستن قرارداد سود یا ضرر می کند. از قرارداد CFD می توان برای معامله جفت ارزها، شاخص ها و کالاهایی مثل نفت و طلا، سهام شرکت ها و غیره استفاده کرد.

نمونه قرارداد سرمایه گذاری فارکس:

نمونه قرارداد سرمایه گذاری فارکس

بیشتر بخوانید :  چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟

با یک تیم حرفه ای و متخصص همکاری کنید:

اگر می خواهید سرمایه گذاری بلند مدت در فارکس داشته باشید، بهتر است از تجربه و تخصص افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند، استفاده کنید.بنابراین بهترین پیشنهاد این است که سرمایه گذاری بلند مدت در فارکس را با تیم اسپازیو تجربه کنید.اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته میشود که طی آن یک فرد میتواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند.

در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل میشود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.در واقع شما به عنوان فرد کپی‌کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.

کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های اورا مو به مو اجرا میکنید. هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید و به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب میکند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *