چگونه اخبار فارکس را تحلیل کنیم؟

تحلیل اخبار فارکس اسپازیو

یکی از جالب ترین استراتژی های معاملاتی که معامله گران فارکس معمولا از آن استفاده می کنند، تجارت بر روی اخبار اقتصادی و تحلیل اخبار فارکس است. به طور خاص، اخبار اقتصادی مانند حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی و اعداد تولید ناخالص داخلی منجر به واکنش‌های قابل توجهی در بازار فارکس می‌شود، به‌ویژه اگر تفاوت قابل توجهی با انتظارات قبلی بازار داشته باشند.

اخبار و داده های اقتصادی محرک های اصلی تحولات بازار هستند، اما با روشی متفاوت‌تر از آنچه بسیاری از معامله گران فکر می کنند. در حالی که بسیاری از معامله گران تازه‌کار انتظار دارند رویدادهای مهم اقتصادی و اخبار منتشر شده بلافاصله روی قیمت منعکس شود، از غیرمنطقی بودن بازار در زمانی که چنین اتفاقی رخ نمی دهد، شکایت دارند و اعتراض می کنند که معامله بر اساس اخبار امکان پذیر نیست، اما اگر تحلیل اخبار فارکس را به درستی انجام دهید، این هدف ممکن است و به شدت امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات خوبی در رابطه با تحلیل اخبار فارکس کسب کنید و یاد بگیرید که چگونه اخبار فارکس را تحلیل کنیم.

معامله در بازار فارکس بر اساس اخبار:

معامله در بازار فارکس بر اساس اخبار

بسیاری از معامله‌گران کوتاه‌مدت، صرف‌نظر از اینکه در کدام بازار معامله می‌کنند، تصمیمات خود را صرفاً بر اساس تحلیل تکنیکال و نمودارهای قیمتی استوار می‌کنند. معمولاً این معامله گران به طور کامل عوامل بنیادی را نادیده می گیرند و در عوض روند قیمت ها را دنبال می کنند، سطوح حمایت و مقاومت را تجزیه و تحلیل می کنند و سیگنال های مختلف را از شاخص های فنی می سنجند.

با این حال، تحلیل بنیادی نیز در دنیای تجارت مدرن، به اندازه تحلیل تکنیکال مهم است. انتشار اخباری مانند گزارش های درآمد و تغییرات نرخ بهره و تورم می تواند به طور قابل توجهی بر بازارها تأثیر بگذارد. بنابراین، معامله در بازار فارکس بر اساس اخبار و تحلیل اخبار فارکس، می تواند برای معامله گران بسیار سودمند باشد و می تواند استراتژی معاملاتی آنها را با افزودن اعلان های اقتصادی به رویکرد صرفا فنی و نموداری آنها، به طور قابل توجهی تقویت کند.

بنابراین مهم است که یاد بگیرید که چگونه تحلیل اخبار فارکس را انجام دهید و بر اساس آن معامله کنید و فرصت های معاملاتی بالقوه را در بازارهای مالی شناسایی کنید.

بیشتر بخوانید: قرارداد سرمایه گذاری در فارکس

نحوه خواندن و تحلیل اخبار فارکس برای انجام معاملات:

نحوه خواندن و تحلیل اخبار فارکس برای انجام معاملات

برای خواندن رویدادهای خبری، باید با شاخص‌های اقتصادی آشنا شوید، این شاخص‌ها عوامل کلان اقتصادی هستند که بر همه بازارهای مالی اعم از فارکس، سهام و یا شاخص‌ها تأثیر می‌گذارند که می تواند شامل تغییرات نرخ بهره، تورم، سطح بیکاری یا درآمد خرده فروشی برای یک کشور خاص باشد و همه اینها تأثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی و وضعیت کلی اقتصاد دارند.

یک استراتژی معاملاتی که بر اساس تحلیل اخبار فارکس است، شامل معاملات بر اساس انتظارات بازار، هم قبل و هم بعد از انتشار خبر است. در واقع معامله بر اساس اعلان های خبری می تواند شما را ملزم به تصمیم گیری سریع کند، زیرا ممکن است بازارهای مالی تقریباً بلافاصله بعد از انتشار یک خبر، تحت تأثیر قرار گیرند.

بنابراین، شما باید در مورد معامله بر اساس اخبار، قضاوت سریع داشته باشید.هنگام معامله بر اساس اخبار، مهم است که از نحوه عملکرد بازارهای مالی آگاه باشید. این نوع معامله، به ویژه برای بازارهای پر نوسان، به عنوان مثال تجارت نفت، مفید است.

بیشتر بخوانید:حداقل سرمایه گذاری در فارکس

چگونه اخبار فارکس را تحلیل کنیم:

چگونه اخبار فارکس را تحلیل کنیم

بازارهای فارکس بیشتر به اخبار اقتصاد کلان واکنش نشان می دهند؛ نوعی از تحولات که اقتصادهای گسترده را منعکس می کند یا بر آن تأثیر می گذارد.
به طور کلی، معامله گران فارکس می توانند به اخبار اقتصادی نگاه کنند تا تأثیر آن را بر نرخ بهره و سیاست پولی ارزیابی کنند.

اخباری که حاکی از آن است که یک بانک مرکزی تمایل دارد تا ارزش جفت ارز را نسبت به سایر ارزها افزایش دهد، یک خبر تهاجمی است، در حالی که اخبار صلح آمیز (مسالمت آمیز) می تواند باعث کاهش ارزش یک ارز شود.

ارزهای کشورهایی که صادرکنندگان عمده مواد خام یا کالا هستند می توانند تحت تأثیر اخبار معاملات فارکس قرار گیرند، زیرا این امر بر قیمت کالاهای اصلی تولید شده توسط آنها تأثیر می گذارد. این ارزها اغلب به عنوان ارزهای منبع نامیده می شوند.

در سمت عرضه، اخباری که حاکی از عرضه کمتر است می‌تواند قیمت‌ها را بالا ببرد، در حالی که اخباری که حاکی از عرضه بالاتر است می‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد، که سپس می‌تواند بر ارزهای مرتبط تأثیر بگذارد.

اخباری که می تواند تغییرات عرضه را منعکس کند ممکن است تنش های سیاسی، جنگ، تروریسم، آب و هوا، تحریم های اقتصادی، روابط کار (اعتصابات) و موارد دیگر را پوشش دهد.

سفته بازی و قیمت گذاری مربوط به تقاضا، عمدتاً تحت تأثیر بسیاری از همان اخبار اصلی که در بالا ذکر شد، به علاوه گزارش ها و چشم انداز موجودی کالا است.

Forex news analysis 8

بنابراین به منظور دستیابی به یک استراتژی جامع برای تحلیل اخبار فارکس و معامله بر اساس اخبار منتشر شده، معامله گران فارکس تمایل دارند به دنبال برخی شاخص های کلیدی فارکس باشند که می توانند بر حدس و گمان نرخ بهره تأثیر بگذارند، از جمله:
• تصمیمات و سخنرانی های بانک مرکزینرخ های تورم
• ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP).
• ارقام اشتغال
• ترازهای تجاری

اخبار مربوط به احساسات بازار نیز می تواند بر معاملات ارز تأثیر بگذارد، به ویژه آنهایی که به عنوان پناهگاه های امن در نظر گرفته می شوند، از جمله کالا طلا (commodity gold) و همچنین ارزهای اصلی USD، JPY و CHF. این ارزها تمایل دارند در مواقع آشفتگی، سرمایه جذب کنند و زمانی که بازارهای مالی آرام می‌شوند شاهد خروج آن‌ها هستند.

اخباری که می‌توانند بر ریسک و معاملات بدون ریسک تأثیر بگذارند شامل بازده و نوسانات بازار سهام، فشارهای مالی در سطح ملی یا قاره‌ای، آشفتگی سیاسی، انتخابات، مذاکرات معاهده و سایر اخبار گسترده فراتر از داده‌های اقتصادی و بانک‌های مرکزی است.

علاوه بر این، معامله گران باید بدانند که تقاضا برای بسیاری از کالاها و در نتیجه قیمت کالا، بر اساس تغییر فصول افزایش و کاهش می یابد. اخبار و تاثیرات معاملات فصلی فارکس در انرژی و کالاهای کشاورزی دیده می شود، اما در مورد فلزات گرانبها کمتر دیده می شود.

بیشتر بدانید:سود سرمایه گذاری در فارکس

مهمترین رویدادهای انتشار اخبار در بازار فارکس:

مهمترین رویدادهای انتشار اخبار در بازار فارکس

همانطور که می دانید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید تمام رویدادهای اقتصادی و اخبار منتشر شده در بازارهای مالی را مورد بررسی قرار داده و تحلیل کنید. اما برای اینکه بتوانید اخبار اقتصادی که مستقیما بر روی بازار فارکس تاثیر گذار هستند را دنبال کنید و تحلیل اخبار فارکس را به خوبی انجام دهید، باید با مهم ترین رویدادهای رشد اقتصادی که تأثیر زیادی بر نرخ بهره و قیمت جفت ارزهای FX دارند، آشنا شوید.

• تصمیمات نرخ بهره
• جلسات بانک مرکزی
• حقوق و دستمزد غیرکشاورزی
• تولید ناخالص داخلی (GDP)
• نرخ بیکاری
• شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)
• خرده فروشی
• شاخص مدیران خرید (PMI)
• تراز تجاری
• اخبار سیاسی

اسپازیو، کم ریسک ترین روش معامله در بازار فارکس:

اگر می خواهید کم ریسک ترین و ساده ترین راه سرمایه گذاری در فارکس را تجربه کنید، بهترین پیشنهاد این است که با اسپازیو همکاری کنید. اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته میشود که طی آن یک فرد میتواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند. در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل میشود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.

در واقع شما به عنوان فرد کپی‌کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌ تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های اورا مو به مو اجرا می کنید.

هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید و به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب می کند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *