7 نکته مخفی که برای ضرر نکردن در فارکس باید بدانید

چگونه در فارکس ضرر نکنیم اسپازیو

بازار فارکس، بدون استثنا، بزرگترین بازار مالی در جهان است و همچنین بازاری است که نقدینگی زیادی را به معامله گران و سرمایه گذاران ارائه می دهد و می توان گفت بیشترین نقدینگی را در بین تمام بازارها دارد. از این رو، برای معامله گران و سرمایه گذاران به طور یکسان فریبنده ترین است و پتانسیل بالای کسب سود در این عرصه، معامله گران ارز خارجی را در همه سطوح جذب می کند.

با توجه به این واقعیت که دسترسی به بازار فارکس به صورت آنلاین بسیار آسان شده و با اهرم قابل توجهی درگیر شده است، معامله‌گران فارکس به سرعت وارد این بازارها می‌شوند تا با برخی ناامیدی‌ها مواجه شوند.بنابراین، برای ثابت ماندن در این بازار پرنوسان و پویا، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از از دست دادن ثروت خود در فارکس استفاده کنید. بنابراین برای اینکه بدانید چگونه در فارکس ضرر نکنیم، حتما در ادامه با ما همراه بمانید.

چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟ نکات کلیدی و کاربردی

چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟ نکات کلیدی و کاربردیاگرچه ورود به بازار فارکس آسان است اما برای اینکه بتوانید در این بازار باقی بمانید، به سود دهی عالی برسید و ضرر نکنید لازم با چند نکته و ترفند کلیدی آشنا باشید و بدانید که چگونه در فارکس ضرر نکنیم. این نکات را در ادامه بخوانید:

یادگیری در مورد فارکس را در اولویت قرار دهید:

یادگیری در مورد فارکس را در اولویت قرار دهید

آسان بودن ورود به فارکس، به این معنی نیست که باید از دقت نظر اجتناب کرد.، بلکه یادگیری در مورد فارکس برای موفقیت یک معامله گر ضروری است.در حالی که اکثر دانش معاملات از تجارت و تجربه زنده ناشی می شود، اما یک معامله گر باید همه چیز را در مورد بازارهای فارکس، از جمله عوامل ژئوپلیتیکی و اقتصادی که بر ارزهای ترجیحی معامله گر تأثیر می گذارد، بیاموزد.

آموزش دیدن و تمرین کردن، یک تلاش مستمر است زیرا معامله گران باید برای انطباق با شرایط متغیر بازار، مقررات و رویدادهای جهانی آماده شوند.بخشی از این فرآیند تحقیقاتی شامل توسعه یک برنامه تجاری است؛ روشی سیستماتیک برای غربالگری و ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، تعیین میزان ریسکی که باید انجام شود و تدوین اهداف سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت.

اگرچه هیچ چیز برای کسب دانش در مورد فارکس، بهتر از جلسات معاملاتی زنده نیست، اما برای اینکه سریع پول از دست ندهید و بدانید که چگونه در فارکس ضرر نکنیم، باید همه چیز را در مورد بازارهای فارکس، عوامل اقتصادی محرک ارزها و عوامل جغرافیایی-سیاسی مؤثر بر ارزها یاد بگیرید.

حتما بخوانید: چگونه در فارکس سهام بخریم

یک کارگزار معتبر پیدا کنید:

یک کارگزار معتبر پیدا کنید

همانطور که می دانید در بازار فارکس نظارت بسیار کمتری نسبت به سایر بازارهای مالی وجود دارد. بنابراین مهم است که با یک کارگزار فارکس معتبر و شناخته شده کار کنید. زیرا عملاً هیچ نظارتی در بازارهای فارکس وجود ندارد و این باعث می شود که شما مستعد تعامل با یک کارگزار مشکوک باشید.

به دلیل نگرانی در مورد ایمنی سپرده ها و یکپارچگی کلی یک کارگزار، معامله گران فارکس فقط باید با شرکتی که دارای نهاد نظارتی خاص خود بوده و از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است همکاری کنند تا کارگزاران فارکس به طور قانونی در آن ثبت نام کنند.علاوه بر این، معامله گران باید در مورد پیشنهادات حساب هر کارگزار از جمله مقادیر اهرمی، کمیسیون و اسپرد، سپرده های اولیه و سیاست های تامین مالی و برداشت از حساب تحقیق کنند. همچنین، به عنوان بخشی از برنامه اولیه خود، به ارزهایی که می خواهید با آن معامله کنید و میزان ریسک خود نیز فکر کنید.

بیشتر بدانید: کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در فارکس

از یک حساب آزمایشی (تمرینی) استفاده کنید:

از یک حساب آزمایشی (تمرینی) استفاده کنید

تقریباً تمام پلتفرم‌های معاملاتی دارای یک حساب مجازی هستند که گاهی اوقات یک حساب شبیه‌سازی شده یا حساب آزمایشی نامیده می‌شود، که به معامله‌گران اجازه می‌دهد معاملات فرضی را بدون داشتن وجه در حساب‌های واقعی خود انجام دهند. شاید مهمترین مزیت حساب آزمایشی این باشد که به معامله گر اجازه می دهد در تکنیک های ثبت سفارش ماهر شود.

فشار دادن دکمه نادرست هنگام ورود یا خروج از یک موقعیت، یکی از بدترین کارهایی است که یک معامله گر می تواند برای حساب معاملاتی خود و حتی اعتماد به نفس خود، انجام دهد. جدا از پیامدهای مالی ویرانگر، انجام اشتباهات تجاری بسیار استرس زا است. بنابراین بهتر است قبل از ورود به بازار فارکس و قبل از قرار دادن پول واقعی در این بازار، ثبت سفارش را آزمایش کرده و به اندازه کافی تمرین کنید.

پایدار باشید.زمانی که برای تجارت واقعی آماده شدید، شروع به کارهای کوچک، یک حرکت عاقلانه است. اگرچه شروع با پول کمتر ممکن است سودآوری شما را محدود کند، اما از ریسک بیش از حد نیز جلوگیری می کند، به خصوص زمانی که هنوز آماتور هستید.در نظر گرفتن این موضوع به شما کمک می کند تا درک کنید که تجارت زنده و واقعی چقدر متفاوت از معاملات آزمایشی است، جایی که ممکن است احساسات شما بالا باشد.

زیرا هنگام معامله با پول مجازی، هرگز احساساتی مانند طمع یا ترس را تجربه نخواهید کرد، اما تجربه این احساسات با پول واقعی ممکن است.بنابراین برای اینکه بدانید چگونه در فارکس ضرر نکنیم (How not to lose in forex)، ضروری است درباره اینکه چگونه روانشناسی تجارت ممکن است بر انتخاب های شما تأثیر بگذارد، بیشتر بیاموزید. با این کار، می توانید با پایبندی به برنامه معاملاتی خود، از درگیر شدن در معاملات هیجانی جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تحلیل اخبار فارکس

از حساب تجاری خود محافظت کنید:

از حساب تجاری خود محافظت کنید

با وجود تاکید بر کسب درآمد در معاملات فارکس، یادگیری این موضوع که چگونه در فارکس ضرر نکنیم نیز بسیار ضروری است. یکی از اجزای اساسی این کار، استفاده از روش های موثر مدیریت پول است.به گفته بسیاری از معامله گران باتجربه، مهم نیست که یک موقعیت با چه قیمتی وارد می شود، بلکه نحوه خروج از معامله مهم است.

در واقع این موضوع تا حدی شامل درک این است که چه زمانی باید ضررهای خود را بپذیرید و ادامه دهید. یک تکنیک خوب برای اطمینان از اینکه ضررها در حد منطق باقی می مانند این است که همیشه از یک توقف ضرر محافظتی استفاده کنید، که استراتژی ایجاد شده برای محافظت از سود فعلی یا مقاومت در برابر ضررهای بیشتر با استفاده از دستور توقف ضرر یا دستور محدود است.

حتما بخوانید: استیتمنت فارکس چیست؟

معاملات خود را ثبت کنید:

معاملات خود را ثبت کنید

یک استراتژی کارآمد برای درس گرفتن از ضرر و زیان در معاملات فارکس، حفظ رکورد یا ثبت معاملات است. برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق، نگه داشتن سابقه فعالیت معاملاتی که شامل تاریخ ها، ابزارها، سودها، زیان ها و – شاید مهمتر از همه – رفتار و احساسات معامله گر، می تواند بسیار مفید باشد.

گزارش معاملاتی بینش مثبتی به دست می دهد که یادگیری را در زمانی که به طور معمول مرور می شود امکان پذیر می کند.این کار اشتباهات آنها را به حداقل می رساند و شانس آنها را برای تبدیل شدن به معامله گران موفق و سودآور به حداکثر می رساند و کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه در فارکس ضرر نکنیم.

با برنامه پیش بروید:

با برنامه پیش بروید

یک معامله گر موثر همیشه هدفی در ذهن دارد. سود هدفمند و مقدار پولی که در صورت حرکت بازار بر خلاف پیش بینی حاضرید از دست بدهید، را به طور واضح مشخص کنید.زیرا بدون داشتن استراتژی، معامله گران شانس بیشتری برای باخت و ترک بازی قبل از شروع بازی دارند. بنابراین سابقه استراتژی خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که آن را با بازارهای همیشه در حال تغییر تطبیق می دهید.

حتما بخوانید: کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در فارکس

اسپازیو، تمامی نیاز های شما در بازار مالی

اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند:

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *