به کمک اسپازیو چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم؟

چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم با اسپازیو

معامله‌گران معمولاً با خرید سهام در قیمت‌های پایین و فروش آن‌ در قیمت‌های بالا، درآمد کسب می‌کنند یا مشتاقانه منتظر کسب درآمد هستند. همین اصل در معاملات ارزی فارکس نیز رعایت می شود.

با این حال، یک استراتژی به نام آربیتراژ ارز (currency arbitrage ) وجود دارد که در آن معامله‌گران همزمان با قیمت‌های مختلف خرید و فروش می‌کنند تا از تغییر قیمت‌ها که دو معامله در آن انجام می‌شود، درآمد کسب کنند.

اما لازم است حتما با استراتژی آربیتراژ آشنا شوید و بدانید که چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم.

در واقع، آربیتراژ یک استراتژی سوداگرانه است که در آن شخصی سعی می کند از تفاوت قیمت یک ابزار در همان بازار یا در بازارهای مختلف سود ببرد که این استراتژی شامل خرید و فروش یک دارایی با دو قیمت متفاوت به منظور سود بردن از تفاوت قیمت آن در بازارهای مختلف است.

یافتن شرایط مناسب و به کارگیری استراتژی معاملاتی آربیتراژ کار آسانی نیست زیرا همه برای کسب سود به دنبال خلاء در بازار هستند.
برای اینکه بدانید چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم و اطلاعات خوبی در رابطه با این استراتژی کسب کنید، در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

آربیتراژ چیست؟

آربیتراژ چیست

آربیتراژ ارز، یکی از استراتژی‌های ارزی است که به سرمایه‌گذاران ارز اجازه می‌دهد تا از نرخ‌های متفاوتی که توسط کارگزاران در بازارهای مختلف ارز، برای یک جفت ارز ارائه می‌شود، کسب درآمد کند. معامله گرانی که آربیتراژ را انجام می دهند به عنوان آربیتراژور (arbitrageurs) شناخته می شوند.

وقتی معامله گر یا تریدر متوجه می شود که یک ارز یا محصول در بازاری قیمت کمتری دارد، آن ارز را می‌خرد و سپس در بازار دیگری یا همان بازار، در زمانی که قیمت آن کمی بیشتر است، می‌فروشد. از آنجایی که بازارها کامل نیستند و ناکارآمدی هایی وجود دارد، فرصت های آربیتراژ را ایجاد می کنند.

در واقع، آربیتراژ ناکارآمدی بازار را به حداقل می‌رساند، زیرا اگر محصولی کم‌ارزش شود، معامله گران آربیتراژ بلافاصله برای افزایش تقاضا برای آن جهش می‌کنند و در نتیجه قیمت را افزایش می‌دهند.

با بالا رفتن قیمت محصول، تقاضا کاهش می یابد و عرضه افزایش می یابد تا زمانی که به تعادل برسند و قیمت محصول به ارزش مناسب برسد. در معاملات ارزی، آربیتراژ فارکس از طریق خرید و فروش جفت ارز انجام می شود.

البته لازم به ذکر است که با پیشرفت تکنولوژی، شکاف قیمت ها معمولا برای مدت طولانی باقی نمی ماند تا آربیتراژ به راحتی انجام شود. بنابراین از آنجایی که قیمت ها به سرعت در حال حرکت هستند، اجرای استراتژی آربیتراژ، ساده و بدون ریسک نخواهد بود.

بنابراین، آربیتراژ ارز یک استراتژی معاملاتی فارکس برای کسب درآمد در شرایط ناقص بازار است که در آن مجموعه ارزهای مشابهی با قیمت های مختلف به طور همزمان در بازارهای مختلف فروخته می شود.

حتما بخوانید: چگونه استراتژی فارکس بسازیم؟

چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم

در تئوری، سه شرط وجود دارد که یک تجارت “آبیتراژ” در نظر گرفته شود:

• قیمت محصولات مشابه یا یکسان، با توجه به بازار متفاوت است.
• قیمت دو یا چند محصول با جریان نقدی یکسان با توجه به بازار متفاوت است.
• قیمت واقعی یک محصول با قیمت آتی که با نرخ بهره تنزیل می شود متفاوت است.

چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم:

چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم

بازار فارکس به شدت غیرمتمرکز است، اما هنوز تفاوت هایی در نحوه قیمت گذاری جفت ارزها در مکان های مختلف معاملاتی وجود دارد.

اگر در کشور خاصی معامله می کنید، همه کارگزاران فارکس همان قیمت را به شما پیشنهاد می کنند. از این رو، برای استفاده از استراتژی معاملاتی آربیتراژ، باید پوزیشن های فارکس را در دو کشور مختلف با پلت فرم معاملات فارکس باز کنید.

برای اینکه بدانید چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم توجه به این نکته ضروری است که آربیتراژ تفاوت قیمت را در دو مکان مشخص می کند و موقعیت های خرید را با کمترین قیمت از دو قیمت و موقعیت های فروش کوتاه یا فروش را در بالاترین قیمت از دو قیمت باز می کند تا سود حاصل از تفاوت را ایجاد کند.

برای اینکه راحتتر متوجه شوید که چگونه در فارکس آربیتراژ کنیم(How to Arbitrage in Forex) به این مثال توجه کنید:

فرض کنید که شما یک معامله گر بریتانیایی هستید که جفت ارز EUR/JPY را در لندن معامله می کنید. در اینجا، جفت ارز فارکس توسط یک بانک مستقر در لندن 120.2 نقل شده است، اما همان جفت ارز توسط یک بانک مستقر در توکیو در ژاپن با قیمت 120.4 نقل شده است.

بنابراین، اگر به هر دو مظنه و بازارهای فارکس در لندن و توکیو دسترسی دارید، جفت ارز را در لندن می‌خرید و سپس آن را به قیمت توکیو در بازار فارکس توکیو می‌فروشید.

اینکار به شما سود 0.2 دلاری در هر واحد را می دهد. وقتی هر دو قیمت به 120.5 همگرا می شوند، هر دو موقعیت را می بندید و از معامله خارج می شوید.

با انجام این کار، در توکیو 0.1 ضرر خواهید داشت، اما در لندن 0.3 سود به دست می آورید و در مجموع 0.2 به ازای هر واحد EUR/JPY سود خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:چگونه از فارکس پول برداشت کنیم؟

آشنایی با بهترین راه سرمایه گذاری در فارکس:

آشنایی با بهترین راه سرمایه گذاری در فارکس

اگر می خواهید با بهترین استراتژی ها در بازار فارکس فعالیت کنید، بهترین پیشنهاد این است که با اسپازیو همکاری کنید. اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته میشود که طی آن یک فرد میتواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند.

در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل میشود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.

در واقع شما به عنوان فرد کپی‌کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.

کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های اورا مو به مو اجرا میکنید. هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید.

به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب میکند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *