چگونه استراتژی فارکس بسازیم + 5 ترفند مخفی

چگونه استراتژی فارکس بسازیم با اسپازیو

ممکن است این موضوع را شنیده باشید که حفظ نظم و انضباط، مهم ترین جنبه تجارت در فارکس است. یکی از راه‌هایی که کمک می کند تا نظم را به بهترین شکل ممکن در بازار فارکس حفظ کنید، داشتن طیف وسیعی از بهترین استراتژی‌های معاملاتی فارکس است که می‌توانید به آن پایبند باشید.

در واقع اگر استراتژی معاملاتی فارکس شما به خوبی مستدل و آزمایش شده باشد، می توانید مطمئن باشید که از یک سیستم معاملاتی فارکس با کیفیت بالا استفاده می کنید که برای شما کار می کند و این اعتماد درونی پیروی از قوانین استراتژی فارکس را برای شما آسان تر کرده و بنابراین به حفظ نظم و انضباط شما نیز کمک می کند.

بنابراین احتمالا این سوال برایتان ایجاد شده که چگونه استراتژی فارکس بسازیم و بهترین استراتژی فارکس چیست؟ در ادامه این بخش توضیحات خوبی در رابطه با انواع استراتژی فارکس اماده کردیم و به شما می گوییم که چگونه استراتژی فارکس بسازیم.

آشنایی با انواع مختلف استراتژی فارکس:

آشنایی با انواع مختلف استراتژی فارکس

استراتژی معاملاتی فارکس سیستمی را تعریف می کند که یک معامله گر یا تریدر فارکس برای تعیین زمان خرید یا فروش یک جفت ارز از آن استفاده می کند.انواع مختلفی از استراتژی های فارکس وجود دارد که معامله گران می توانند از آن ها استفاده کنند، از جمله تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی.

حتما بخوانید : چگونه در فارکس ریسک فری کنیم؟

یک استراتژی خوب:

 فارکس به یک معامله گر اجازه می دهد تا بازار را تجزیه و تحلیل کند و با اطمینان از تکنیک های مدیریت ریسک، معاملات را انجام دهد.
در ادامه انواع استراتژی فارکس را معرفی کردیم که می توانید بعد از آشنایی با این استراتژی ها به خوبی یاد بگیرید که چگونه استراتژی فارکس بسازیم.

اسکالپینگ (Scalping):

اسکالپینگ

این معاملات بسیار کوتاه مدت هستند و احتمالاً فقط برای چند دقیقه انجام می شوند و که هدف معامله گر به دست آوردن سود خیلی کم، در حد چند دهم درصد است و و یکی از پیشرفته‌ترین استراتژی‌های معاملات فارکس به حساب می‌آید.این استراتژی معمولاً از نمودارهای بازه زمانی کم استفاده می کند. استراتژی معاملاتی 1 دقیقه ای فارکس را می توان نمونه ای از این سبک استراتژی معاملاتی در نظر گرفت.

معاملات روز (Day trading):

معاملات روز

اینها معاملاتی هستند که قبل از پایان روز خارج می شوند. استفاده از این استراتژی احتمال تاثیر نامطلوب حرکات بزرگ یک شبه را از بین می برد.استفاده از استراتژی معاملات روزانه از جمله رایج ترین استراتژی معاملاتی برای مبتدیان است. معاملات ممکن است فقط چند ساعت طول بکشد و میله های قیمت در نمودارها معمولاً ممکن است روی یک یا دو ساعت تنظیم شوند.

بیشتر بخوانید: چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم؟

معاملات نوسانی (Swing trading):

معاملات نوسانی

این استراتژی معاملاتی فارکس، موقعیت هایی که برای چندین روز حفظ می شوند را را نشان می دهد، به طوری که معامله گران به دنبال سود بردن از الگوهای قیمت کوتاه مدت هستند یک معامله گر نوسانی، معمولاً هر نیم ساعت یا یک ساعت به میله ها نگاه می کند.

معاملات موقعیتی (Positional trading):

معاملات موقعیتی

این استراتژی شامل دنبال کردن روند طولانی مدت و به حداکثر رساندن سود از تغییرات عمده در قیمت است. یک معامله گر موقعیتی معمولاً به نمودارهای پایانی روز نگاه می کند.بهترین استراتژی های معاملاتی موقعیتی، نیازمند صبر و انضباط بسیار زیاد از سوی معامله گران است و به کارگیری آن، نیاز به دانش کافی در مورد اصول بازار دارد.

چگونه استراتژی فارکس بسازیم؟ نحوه انتخاب بهترین استراتژی فارکس:

وقتی صحبت از توضیح دادن بهترین استراتژی برای تجارت فارکس می شود، واقعاً هیچ پاسخ واحدی وجود ندارد. در واقع بهترین استراتژی برای تجارت فارکس باید برای فرد مناسب باشد.به این معنی است که باید شخصیت خود را در نظر بگیرید و بهترین سیستم معاملاتی فارکس را که مناسب شما باشد را انتخاب کنید.

در واقع آنچه ممکن است برای شخص دیگری خوب باشد، ممکن است برای شما کارساز نباشد. برعکس، استراتژی‌ای که دیگران آن را رد کرده‌اند ممکن است برای شما مناسب باشد.بنابراین برای اینکه بدانید چگونه استراتژی فارکس بسازیم و استراتژی های معاملاتی فارکس که به خوبی کار می کنند را کشف کنید، آزمون و خطا لازم است. با این روش می توانید مواردی را که برای شما کار نمی کنند حذف کنید.

وقتی به این موضوع فکر می کنید که چگونه استراتژی فارکس بسازیم، لازم است که یک چارچوب زمانی برای سبک معاملاتی خود در نظر بگیرید.انواع مختلفی از سبک های استراتژی معاملاتی فارکس از تایم فریم های کوتاه تا تایم فریم های طولانی وجود دارد. این سبک‌ها در طول سال‌ها به‌طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته‌اند و همچنان انتخابی محبوب از فهرست بهترین استراتژی‌های معاملاتی فارکس در سال جاری باقی مانده‌اند.

تایم فریم های کوتاه مدت شامل نمودارهای 60 دقیقه ای، 30 دقیقه ای، 15 دقیقه ای، 5 دقیقه ای و 1 دقیقه ای است و بازه های زمانی بلند مدت شامل نمودارهای 4 ساعته، روزانه، هفتگی و ماهانه است.در بسیاری از مواقع، زمانی که مردم در مورد استراتژی های معاملاتی فارکس صحبت می کنند، در مورد یک روش معاملاتی خاص صحبت می کنند که معمولا فقط یک جنبه از یک برنامه معاملاتی کامل است.

در حالی که یک استراتژی معاملاتی فارکس، سیگنال‌های ورود را ارائه می‌دهد، بنابراین برای اینکه بدانید چگونه استراتژی فارکس بسازیم، توجه به موارد زیر نیز ضروری است:
اندازه موقعیت
• مدیریت ریسک
• نحوه خروج از معامله

تجارت فارکس مستلزم کنار هم قرار دادن چندین فاکتور برای تدوین یک استراتژی معاملاتی است که برای شما مناسب باشد. استراتژی های بی شماری وجود دارد که می توان دنبال کرد، با این حال، درک و راحت بودن با استراتژی ضروری است.

هر معامله گر اهداف و منابع منحصر به فردی دارد که باید هنگام انتخاب استراتژی مناسب در نظر گرفته شود.

به طور کلی، در هنگام تصمیم گیری در رابطه با این موضوع که چگونه استراتژی فارکس بسازیم(How to make a forex strategy)، لازم است چند مولفه را در نظر داشته باشید:
انتخاب بازار:

معامله گران باید تعیین کنند که با چه جفت ارزی معامله می کنند و در خواندن آن جفت ارزها متخصص شوند.

اندازه موقعیت:

معامله گران باید تعیین کنند که هر موقعیت چقدر برای کنترل میزان ریسک پذیرفته شده در هر معامله جداگانه است.

نقاط ورود:

معامله گران باید قوانینی را تنظیم کنند که زمان ورود یک موقعیت خرید یا فروش در یک جفت ارز معین را تعیین کند.

نقاط خروج:

معامله گران باید قوانینی را تدوین کنند که به آنها بگوید چه زمانی از یک موقعیت خرید یا فروش کوتاه و همچنین چه زمانی از یک موقعیت بازنده خارج شوند.

تاکتیک های معاملاتی:

معامله گران باید قوانینی را برای نحوه خرید و فروش جفت ارز، از جمله انتخاب فناوری های اجرایی مناسب، تعیین کنند.

علاوه بر این، معامله گران باید توسعه سیستم های معاملاتی را در برنامه هایی مانند MetaTrader در نظر بگیرند که به طور خودکار پیروی از قوانین را آسان می کند. این برنامه‌ها به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا استراتژی‌های معاملاتی را پس‌ آزمایش کنند تا ببینند در گذشته چگونه عمل می‌کردند.

بیشتر بخوانید:چگونه از فارکس پول برداشت کنیم؟

بهترین استراتژی برای شروع فعالیت در بازار فارکس

بهترین استراتژی برای شروع فعالیت در بازار فارکس:

اگر به دنبال کم ریسک ترین و ساده ترین راه سرمایه گذاری در فارکس هستید، بهترین پیشنهاد این است که با اسپازیو همکاری کنید. اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام می شود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته می شود که طی آن یک فرد می تواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند.

در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل میشود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.

در واقع شما به عنوان فرد کپی‌ کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.

کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های او را مو به مو اجرا می کنید.

هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید و به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب می کند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *