چگونه در فارکس ریسک فری کنیم و تنظیم دقیق حد ضرر

چگونه در فارکس ریسک فری کنیم اسپازیو

بازار فارکس، یکی از محبوب ترین و فعال ترین بازارهای امروزی در جهان است. بازار فارکس علیرغم ارائه فرصت های سود بیشتر برای سرمایه گذاران، ریسک قابل توجهی نیز به همراه دارد.

به همین دلیل است که گفته می شود، معامله در بازار فارکس همیشه با مقداری ریسک همراه است. علاوه بر این، به دلیل دیجیتالی شدن جهان و افزایش باورنکردنی در سرعت تراکنش، ریسک معاملات نیز بالاتر رفته است.

این راهنما به شما کمک می‌کند بفهمید مدیریت ریسک فارکس چیست، چرا اینقدر مهم است، چگونه در فارکس ریسک فری کنیم و چه استراتژی‌هایی را می توان برای مدیریت ریسک فارکس در سیستم معاملاتی خود بگنجانید.

مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک چیست

مدیریت ریسک، مجموعه ای از اقداماتی است که سرمایه گذاران برای کاهش ریسک یا زیان انجام می دهند که می تواند شامل تجزیه و تحلیل بازار یکپارچه، نظارت مستمر، بررسی داده های کلان اقتصادی، کنترل بر احساسات و سایر اقدامات برای محافظت از سرمایه تجاری باشد.

با بکارگیری استراتژی مدیریت ریسک می توانید یاد بگیرید که چگونه در فارکس فری ریسک کنیم. فری ریسک به معنی بدون ریسک بودن معاملات است. اگر بتوانید مدیریت ریسک را به خوبی در معاملات خود اجرا کنید، به راحتی می توانید در فارکس ریسک فری کنید.
اگرچه ریسک بالاتر به معنای سود بیشتر است اما در عین حال ممکن است زیان قابل توجه تر نیز به همراه داشته باشد.

بر این اساس، مدیریت ریسک فارکس یکی از مهارت‌های اصلی تجارت است که هر معامله‌گری باید بر آن تسلط داشته باشد تا به طور مداوم سودآور شود و از این طریق یاد بگیرید که چگونه در فارکس ریسک فری کنیم.

در واقع، مدیریت ریسک فارکس یک استراتژی است که در آن می‌توانید قوانینی را برای به حداقل رساندن اثرات شرایط منفی که بر تجارت فارکس تأثیر می‌گذارد، تنظیم کنید. چرا که یک برنامه مدیریت ریسک برای اطمینان از حداقل بودن ضرر در دنیای تجارت ضروری است.

حد ضرر چیست؟ بهترین روش تنظیم دقیق حد ضرر

حد ضرر چیست

دستور توقف ضرر یا حد ضرر، برای جلوگیری از ضررهای گسترده، به ویژه در شرایط افت شدید بازار استفاده می شود.

با قرار دادن دستور حد ضرر، در صورت حرکت بازار بر خلاف شما، می توانید به طور خودکار موقعیت خود را ببندید. با این کار، نظارت مداوم بر سبد سهام خود، آزاد می شوید.

به طور کلی، در بازارهای پرنوسان، با استفاده از تنظیم حد ضرر می توان از ضررهای غیرقابل کنترلی که می تواند کل حساب شما را از بین ببرد، جلوگیری کرد.

بنابراین اگر می ترسید که قیمت جفت ارز بر خلاف شما حرکت کند، می توانید از استاپ ضرر یا تنظیم حد ضرر در معاملات فارکس استفاده کنید. دستورات توقف ضرر هنگام خرید جفت ارز، معامله را با کمترین قیمت ممکن و هنگام فروش آن با بالاترین قیمت ممکن، انجام می دهند.

روش دیگری که می توانید برای تنظیم حد ضرر استفاده کنید، سفارش محدود است که می توانید از آن برای تعیین حداکثر و حداقل قیمتی که می خواهید یک جفت ارز را بفروشید یا بخرید، استفاده کنید.

در این شرایط، به محض اینکه قیمت جفت ارز به نقطه قیمت ذکر شده رسید، دستور محدود برای پایان دادن به موقعیت با همان قیمت یا قیمت بهتر آغاز می شود.

سفارشات محدود تنها زمانی بسته می شوند که قیمت جفت ارز به حد ضرر یا قیمتی بهتر از حد ضرر برسد.

ببشتر بخوانید : چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم؟

چگونه در فارکس ریسک فری کنیم:

چگونه در فارکس ریسک فری کنیم

برای معامله گران جدید فارکس بسیار معمول است که فکر کنند کسب درآمد از طریق معاملات آنلاین فارکس سریع و آسان است. با این حال، اگر می‌خواهید در درازمدت در بازارهای فارکس موفق و سودآور باشید، این فرآیندی است که زمان، تعهد و صبر زیادی می‌طلبد.

زیرا شما نمی‌توانید بدون در نظر گرفتن شرایط معاملاتی تعیین‌شده توسط کارگزار فارکس، بازار، اهرم، نقدینگی و ریسک‌های طرف مقابل که بر سرمایه شما تأثیر می‌گذارد، موقعیتی را در پلتفرم معاملاتی خود باز کنید.

یک قانون مهم در فارکس وجود دارد که می گوید: روی پول درآوردن تمرکز نکنید؛ روی محافظت از آنچه دارید تمرکز کنید. بنابراین مهم است که یاد بگیریم چگونه در فارکس ریسک فری کنیم و با کمترین ریسک ممکن به انجام معاملات بپردازیم.

برای اینکه بدانید که چگونه در فارکس ریسک فری کنیم و مدیریت ریسک خوبی در معاملات خود داشته باشید، می توانید از این نکات استفاده کنید:

1-فقط پولی را معامله کنید که به آن نیاز ندارید:

فقط پولی را معامله کنید که به آن نیاز ندارید

ممکن است این موضوع بدیهی به نظر برسد، اما اولین قانون در معاملات فارکس یا هر نوع معامله دیگری این است که فقط پولی را که می توانید از دست بدهید و به آن نیاز ندارید را وارد معاملات فارکس کنید و به خطر بیندازید.

بسیاری از معامله گران، به ویژه مبتدیان، این قانون را نادیده می گیرند زیرا تصور می کنند که “برای آنها اتفاق نمی افتد”. در واقع با استفاده از پولی که برای زندگی نیاز دارید، ریسک های غیرضروری را متحمل نشوید.

زیرا ممکن است تمام سرمایه معاملاتی خود را از دست بدهید و ثانیاً، از آنجایی که تجارت با وجوهی که در زندگی به آن نیاز دارید، فشار و استرس عاطفی مضاعفی را به معاملات شما اضافه می کند، توانایی های تصمیم گیری شما را به خطر می اندازد و احتمال اشتباه را افزایش می دهد.

2-همیشه از دستورات توقف ضرر و تنظیم حد ضرر استفاده کنید:

سفارش ها دستورالعمل هایی برای کارگزار شما هستند تا زمانی که قیمت در بازار پایه به سطح معینی رسید، معامله انجام دهد.

سفارشات توقف ضرر در یک موقعیت باز قرار می گیرند تا اگر بازار بر خلاف شما حرکت کرد، شما را از معامله خارج کنند.”زیان شما را متوقف می کند”.

سه دلیل وجود دارد که چرا باید توقف ضرر و سفارشات را در هر معامله محدود کنید:

سه دلیل وجود دارد که چرا باید توقف ضرر و سفارشات را در هر معامله محدود کنید

• این فقط عقل سلیم است که از جنبه منفی خود محافظت کنید.
• طرز فکر شما بهتر است، می توانید صفحه معاملات خود را ترک کنید و بدانید که درجاتی از محافظت وجود دارد.
• این فرآیند به شما کمک می‌کند تا معامله را در برابر طرح تجاری خود بررسی کنید.

4-به میزان تحمل ریسک خود فکر کنید:

قبل از شروع معامله، باید میزان تحمل ریسک خود را بسته به موارد زیر تعیین کنید:

• سن شما
• دانش شما از تجارت فارکس
• تجربه شما
• چقدر حاضرید ضرر کنید
• اهداف سرمایه گذاری شما

داشتن احساس نسبت به تحمل ریسک، فقط برای کمک به خواب بهتر در شب یا استرس کمتر در مورد نوسانات ارز نیست. این در مورد دانستن این است که شما کنترل اوضاع را در دست دارید زیرا مقدار مناسبی از پول را نسبت به وضعیت مالی شخصی خود در رابطه با اهداف مالی خود معامله می کنید.

بنابراین توصیه می شود، معاملات خود را در محدوده تحمل ریسک خود نگه دارید و از این طریق احتمال موفقیت معاملات را افزایش می دهید و یاد بگیرید که چگونه در فارکس ریسک فری کنیم.

5-ریسک خود را در هر معامله کنترل کنید:

ریسک خود را در هر معامله کنترل کنید

شما همچنین باید ریسک خود را در هر معامله به عنوان درصدی از سرمایه تجاری خود در نظر بگیرید و آن را در سطح محافظه کارانه قرار دهید، این امر به ویژه زمانی مهم است که در تجارت تازه کار هستید و احتمال دارد اشتباهات بیشتری نسبت به افراد با تجربه انجام دهید.

در واقع شما فقط باید بخش کوچکی از سرمایه تجاری خود را در هر معامله به خطر بیاندازید: یک نقطه شروع خوب این است که بیش از 1٪ از سرمایه موجود خود را در هر معامله ریسک نکنید.

6-ریسک خود را ثابت نگه دارید:

اکثر مبتدیان به محض کسب سود، اندازه موقعیت های خود را افزایش می دهند، که اینکار می تواند باعث از بین بردن حساب شما شود. بنابراین برای اینکه بدانید چگونه در فارکس ریسک فری کنیم، لازم است که ریسک خود را ثابت نگه دارید.

بنابراین بیش از حد اعتماد به نفس نداشته باشید و ریسک گریز نباشید، فقط به این دلیل که چند معامله برنده انجام داده اید، به این معنی نیست که معامله بعدی سودآور خواهد بود.

7-درک و کنترل اهرم:

اهرم به این معنی است که به لطف معاملات مارجین، می توانید پول بیشتری نسبت به سپرده اولیه خود، معامله کنید. کارگزار شما فقط از شما می خواهد که بخش کوچکی از ارزش کل موقعیتی را که می خواهید را به عنوان وثیقه باز کنید کنار بگذارید.

در واقع، با استفاده از اهرم، سود شما را می توان به سرعت بزرگ کرد، اما به یاد داشته باشید که همین امر در مورد ضررهای شما به همان اندازه صدق می کند.

به همین دلیل است که شما باید بدانید که چگونه معاملات اهرمی و مارجین کار می کنند و همچنین چگونه بر عملکرد و معاملات کلی شما تأثیر می گذارند.

معامله گران فارکس اغلب وسوسه می شوند که از اهرم بالا برای به دست آوردن سود قابل توجه استفاده کنند، اما اگر بیش از حد اهرم داشته باشید، یک تغییر سریع در بازار، یا یک اشتباه ساده، ممکن است به یک ضربه بزرگ ختم شود.

بنابراین برای اینکه بدانید چگونه در فارکس ریسک فری کنیم لازم است درک و کنترل خیلی خوبی بر روی اهرم معاملات خود نیز داشته باشید.

کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در فارکس چیست؟

کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در فارکس چیست

اگر به دنبال ساده ترین و کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در فارکس هستید، بهترین پیشنهاد این است که با اسپازیو همکاری کنید. اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته میشود که طی آن یک فرد میتواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند.

در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل میشود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.

در واقع شما به عنوان فرد کپی‌کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.

کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های اورا مو به مو اجرا میکنید. هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید و به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب میکند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.

بیشتر بخوانید :  چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟

اسپازیو، تمامی نیاز های شما در بازار مالی

اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

                                کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *