چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم + ترفند جدید 2023

چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم اسپازیو

برای معامله‌گران ماجراجو و فرصت‌طلب، استراتژی‌های معاملاتی تهاجمی‌تر در فارکس ممکن است به دلیل افزایش پتانسیل درآمدی که می‌تواند به همراه باشد، جذاب باشد.

یکی از این استراتژی های معامله در فارکس این است که، چگونه در فارکس از اهرم  استفاده کنیم. تصور کنید بتوانید 10 سیب را به قیمت 1 عدد بخرید. این همان چیزی است که اهرم در معاملات فارکس به شما امکان می دهد تا انجام دهید.

به‌جای سیب، می‌توانید معاملات آتی ارز و اختیار خرید را با قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی قرارداد خریداری کنید.

اگر با معاملات اهرمی فارکس آشنایی ندارید و نمی دانید که چگونه در فارکس از اهرم استفاه کنیم، مهم است که اطلاعات خود را در مورد نحوه عملکرد اهرم و اینکه چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم افزایش دهید.

مارجین در فارکس چیست؟

مارجین در فارکس چیست

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید که چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم، لازم است ابتدا با مفهوم مارجین (margin) آشنا شوید.

در بازار فارکس، مارجین سپرده اولیه مورد نیاز کارگزار به عنوان سرمایه اولیه، برای حساب معاملاتی شما است. مارجین مقدار کمی از سرمایه است که برای باز کردن و حفظ هر موقعیت فارکس نیاز دارید.

این سرمایه اندک به عنوان ضمانت یا وثیقه عمل می کند تا به کارگزار شما اطمینان دهد که می توانید معامله را باز کرده و تا زمانی که آن را ببندید، حفظ کنید.

مارجین اغلب به عنوان درصدی از اندازه موقعیت کاملی که قصد دارید باز کنید بیان می شود. علاوه بر این، الزامات مارجین در بین کارگزاران و جفت ارزها متفاوت خواهد بود و مارجین مورد نیاز کارگزار شما، مستقیماً به اهرمی که دریافت می کنید مربوط می شود.

حتما بخوانید:چگونه در فارکس کال مارجین می شویم؟

اهرم در معاملات فارکس چیست؟

اهرم در معاملات فارکس چیست

اهرم در معاملات فارکس به معنای پولی است که می توانید از یک کارگزار برای تجارت مشتقات ارزی، قرض کنید. در حالی که هیچ سود مستقیمی دریافت نمی شود، اما باید برای خرید و فروش مشتقات ارزی روی اهرم، به کارگزاری، کارمزد بپردازید.

با این حال، کارگزاران از شما انتظار دارند که مقداری پول برای شروع معامله بر روی اهرم، سپرده گذاری کنید. این به عنوان حاشیه اولیه یا مارجین در معاملات فارکس شناخته می شود که به عنوان درصدی از ارزش واقعی قرارداد مشتقه بیان می شود.

به بیان بهتر، اهرم تسهیلاتی است که به شما امکان می دهد نسبت به مبلغی که برای باز کردن معامله سپرده گذاری کرده اید، در بازاری که معامله می کنید، در معرض دید بیشتری باشید.

محصولات اهرمی، مانند معاملات فارکس، سود بالقوه شما را افزایش می دهند و در مقابل ممکن است ضرر احتمالی را نیز افزایش دهند.

به طور کلی، اهرم یکی از ویژگی های کلیدی معاملات فارکس است و می تواند ابزار قدرتمندی برای یک معامله گر باشد که می‌تواند از آن برای بهره‌گیری از تغییرات نسبتاً کوچک قیمت، تجهیز پورتوفیلو (portfolio) خود برای قرار گرفتن در معرض بیشتر یا افزایش سرمایه‌ استفاده کند.

در واقع، آشنایی با این موضوع که چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم(How to use leverage in forex)، به شما این امکان را می دهد که با استفاده از مقدار کمی از سرمایه خود موقعیت بزرگتری باز کنید و بقیه را از کارگزار خود وام بگیرید.

معمولا، اهرم بر اساس مقدار مارجین موردنیاز کارگزار شما است و اغلب به صورت یک نسبت نشان داده می شود. هر کارگزاری برای حمایت از نسبت‌های اهرمی خود، نیازمندی‌های مارجین منحصربه‌فردی دارد.

اهرم نیز از کارگزاری به کارگزاری دیگر و در بین طبقات دارایی متفاوت خواهد بود.

چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم

چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم؟

اهرم در فارکس یک ابزار مالی مفید است که به معامله گران اجازه می دهد تا فراتر از سرمایه گذاری اولیه (سپرده) خود، سطح بازار خود را افزایش دهند.

به این معنی که یک معامله گر می تواند در یک سناریوی اهرم 10 به 1، موقعیتی را با ارز 10000 دلاری وارد کند و تنها به 1000 دلار نیاز دارد.

با این حال، دانستن این نکته ضروری است که سود و زیان با استفاده از اهرم افزایش می یابد. سرمایه گذاران از اهرم برای افزایش سود حاصل از معاملات فارکس استفاده می کنند.

اهرم 10 به 1 به این معنی است که معامله‌گران می‌توانند 10 برابر بیشتر از سپرده یا مارجین مورد نیاز برای تأمین مالی تجارت، در معرض ارزش یا اندازه معامله قرار بگیرند.

به بیان ساده تر، این را می توان به روشی مشابه با سپرده گذاری 10٪ در خانه در نظر گرفت. یعنی شما به کل خانه دسترسی پیدا می کنید در حالی که فقط 10٪ از ارزش کامل را تامین می کنید.

مقدار اهرمی که در دسترس معامله گران فارکس قرار می گیرد، معمولاً از طریق کارگزار تامین می شود و مقدار اهرم با توجه به استانداردهای نظارتی که در مناطق مختلف حاکم است متفاوت است.

به طور کلی، اهرم یک ابزار پویا در معاملات فارکس است که به معامله‌گران این قدرت می‌دهد تا موقعیت‌های بسیار بزرگ‌تری را نسبت به آنچه با مارجین خود کنترل می‌کردند، بگیرند.

بسیاری از کارگزاران اهرم را به عنوان یک نسبت ارائه می کنند. برخی از نسبت‌های اهرمی رایجی که با آنها مواجه خواهید شد عبارتند از 50:1، 100:1، و 500:1 (طبق مقررات قابل اجرا).

بیشتر بخوانید:چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم؟

مزایای استفاده از اهرم در فارکس چیست؟

 

مزایای استفاده از اهرم در فارکس چیست

اگر بدانیم که چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم می توانیم از این مزایا بهره مند شویم:

افزایش نرخ بازدهی:

نقش اصلی اهرم در معاملات فارکس، تقویت بازدهی سرمایه گذاری معامله گر است. آشنایی با این موضوع که چگونه در فارکس از اهرم استفاده کنیم، این امکان را فراهم می کند تا رشد بالقوه خود را افزایش دهید، مشروط بر اینکه ریسک ها به درستی مدیریت شوند.

آزاد کردن سرمایه خود:

اهرم می تواند به شما در مدیریت سرمایه کمک کند. با یک برنامه معاملاتی قوی، می توانید از سرمایه قرض گرفته شده از یک کارگزار (اهرم) برای رشد حساب معاملاتی خود استفاده کنید.

افزایش بازدهی در نوسانات کم:

بازارهای ارز ممکن است دوره خاصی از نوسانات پایین را بیشتر از سهام، ETF یا صندوق های شاخص تجربه کنند. در زمان نوسانات کم، اهرم می تواند به طور بالقوه بازدهی بالاتری را در هر معامله به شما دهد، اگرچه این به معنای پتانسیل بزرگی برای ضرر است اگر بازار برخلاف موقعیت شما حرکت کند.

بیشتر بخوانید: چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟

خطرات استفاده از اهرم در فارکس چیست؟

خطرات استفاده از اهرم در فارکس چیست

اهرم با برخی جنبه های منفی همراه است:

افزایش تلفات:

اهرم یک شمشیر دو لبه است. اگرچه ممکن است به افزایش پتانسیل شما کمک کند، اما می تواند شما را سریعتر از آنچه انتظار دارید از بازی خارج کند.

یک تغییر کوچک در قیمت ارز در برابر موقعیت شما می تواند حساب شما را از بین ببرد و منجر به زیان های قابل توجهی شود که بیش از سرمایه سرمایه گذاری شده شماست.

هزینه های بیشتر:

کارمزد و کمیسیونی که می پردازید ممکن است در بین کارگزاران متفاوت باشد. نرخ های مارجین بالا حتی با معاملات برنده نیز می توانند به آرامی روند صعودی شما را کاهش دهند.

خطر اهرم بیش از حد:

اهرم می تواند وسوسه انگیز باشد و می تواند باعث شود حساب را بیش از حد اهرم کنید، که این موضوع می تواند منجر به معاملات بیش از حد و مدیریت ضعیف ریسک شود که به طور بالقوه می تواند منجر به از بین رفتن سرمایه نیز شود.

افزایش نوسانات:

اهرم همچنین می تواند نوسانات معاملات را افزایش دهد، که می تواند منجر به حرکت های بزرگتر و سریعتر قیمت شود. این می تواند منجر به تخلیه سریع حساب معاملاتی شود، اگر مدیریت ریسک تنظیم شده باشد و نظارت دقیقی نداشته باشید.

معامله در فارکس با اسپازیو:

معامله در فارکس با اسپازیو

اگر می خواهید با راحت ترین روش ممکن در فارکس فعالیت داشته باشید، بهترین پیشنهاد این است که با اسپازیو همکاری کنید. اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام می شود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته می شود که طی آن یک فرد میتواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند.

در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل می شود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.

در واقع شما به عنوان فرد کپی‌کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.

کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های او را مو به مو اجرا می کنید.

هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید و به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب می کند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص در بازارهای مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *