هرآنچه برای سرمایه گذاری در فارکس باید بدانید

سرمایه گذاری در فارکس با اسپازیو

سرمایه گذاری در بازارهای مالی محبوبیت زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. اگرچه تجارت ارز برای شرکت های چند ملیتی و سرمایه گذاران خوش ذوق محفوظ بود اما بازار فارکس، بازار مالی را به روی سرمایه گذاران متوسط نیز باز کرده است.در واقع، بازار ارز (فارکس) وسیله ای برای انجام تجارت برای شرکت های چند ملیتی در سایر کشورها فراهم می کند و همچنین فرصتی برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا از تغییرات نرخ ارز استفاده کنند.

برای اینکه بدانید چرا سرمایه گذاری در فارکس یک گزینه عالی برای معامله است و اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید، در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

سرمایه گذاری در فارکس چگونه است؟

سرمایه گذاری در فارکس چگونه است

برای برخی از معامله گران و سرمایه گذاران، سرمایه گذاری در یک ارز خارجی فرصتی هیجان انگیز برای حدس و گمان در مورد نرخ مبادله بین ارزها در سراسر جهان است.اگر تازه وارد سرمایه گذاری در ارزهای خارجی هستید، در اینجا چیزهایی است که برای شروع سرمایه گذاری در فارکس باید بدانید.
به طور کلی، تجارت فارکس شامل خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگر است.

در این بازار، ارزها به صورت جفت معامله می شوند، به عنوان مثال؛ یورو در برابر دلار آمریکا (EUR/USD). ارز اول در جفت ارز پایه و دومی ارز شمارنده یا مظنه نامیده می شود.بنابراین اگر EUR/USD در 1.14149 معامله شود، این بدان معناست که هر 1 یورو 1.14149 دلار ارزش دارد. نرخ مبادله مقدار ارز مظنه (USD) است که برابر با 1 واحد ارز پایه (EUR) است.

اگر یک روند صعودی است و معتقدید که ارز پایه در یک جفت ارز در برابر ارز مظنه افزایش می یابد، می توانید این جفت ارز را بخرید. اگر یک روند نزولی است و فکر می‌کنید که ارز پایه در برابر ارز مظنه تضعیف می‌شود، می‌توانید جفت را بفروشید.اندازه استاندارد لات در معاملات فارکس 100000 واحد از ارز پایه است. برای این اندازه قرارداد، هر پیپ (افزایش قیمت استاندارد) 10 دلار ارزش دارد. اکنون بسیاری از شرکت‌ها به تجارت در لات‌های مینی 10000 و میکرو لات‌های 1000 دسترسی دارند.

به طور کلی، جفت ارزهای فارکس به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

به طور کلی، جفت ارزهای فارکس به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که به شرح زیر است

• جفت ارزهای اصلی : EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, USD/CHF, USD/CAD, AUD/USD, NZD/USD

• جفت ارزهای جزئی: اینها جفت ارزهایی هستند که شامل هر دو ارز اصلی به استثنای USD هستند. به عنوان مثال، GBP/EUR و AUD/JPY

• جفت ارزهای عجیب و غریب: اینها جفت هایی هستند که از یک ارز اصلی در مقابل ارز یک اقتصاد نوظهور تشکیل شده اند. به عنوان مثال، EUR/TRY و USD/HUF

کاربردهای بازار فارکس چیست؟

کاربردهای بازار فارکس چیست

بازار فارکس برای اهداف مختلف استفاده می شود از جمله:

• شرکت‌های بزرگی که در کشورهای خارجی تجارت می‌کنند، از بازار فارکس برای محافظت در برابر ریسک در تغییرات قیمت ارز استفاده می‌کنند.

• هدف معامله گران کسب سود از طریق سفته بازی در حرکت قیمت ارزها است.
• مدیران پورتفولیو از بازار فارکس برای تنوع بخشیدن به دارایی های خود استفاده می کنند.

حتما بخوانید:سرمایه گذاری در فارکس بهتر است یا ارز دیجیتال

نحوه سرمایه گذاری در بازار فارکس:

نحوه سرمایه گذاری در بازار فارکس

قبل از سرمایه گذاری در فارکس و شروع معامله گری در این بازار، بهتر است که مدتی را صرف یادگیری و آموزش دیدن در مورد بازار فارکس کنید تا دانش خوبی در این زمینه کسب کنید.برای شروع سرمایه گذاری در فارکس، باید یک حساب کاربری در یک شرکت کارگزاری باز کنید. این کار معمولاً یک فرآیند نسبتاً سریع و آسان است که می تواند به صورت آنلاین از طریق وب سایت کارگزار انجام شود.

توصیه می شود با یک کارگزاری معتبر و قابل اطمینان همکاری کنید تا با هیچگونه مشکلی مواجه نشوید.بسیاری از کارگزاران برای شروع به حداقل مقداری سپرده نیاز دارند. به دلیل الزامات قانونی، برخی از کارگزاران اکنون یک پرسشنامه تحت عنوان «مشتری خود را بشناسید» (KYC) به عنوان بخشی از برنامه خود دارند.

هدف از این کار این است که کارگزاران میزان تحمل ریسک، دانش بازار و وضعیت مالی کلی شما را درک کنند و ممکن است شامل چند سوال اساسی در مورد معاملات فارکس و CFD باشد.معامله گران جدید فارکس باید از کارمزد سوآپ یک شبه آگاه باشند. اینها کارمزدهایی برای حفظ یک موقعیت اهرمی یک شبه است و می تواند قابل توجه باشد.ی

کی دیگر از کارمزدهای رایج در میان کارگزاران فارکس، کارمزد عدم فعالیت است که پس از اینکه حساب برای مدت معینی غیرفعال بود، دریافت می شود.اکثر کارگزاران یک حساب آزمایشی رایگان ارائه می دهند که در آن می توانید بدون ریسک کردن پول واقعی، معامله کنید. قبل از معامله در یک حساب کاربری زنده، ایده خوبی است که یک استراتژی ایجاد کنید و آن را در یک حساب آزمایشی تست کنید.

علاوه بر این، حساب‌های خرد و اندازه‌های لات انعطاف‌پذیر به معامله‌گران جدید اجازه می‌دهد تا با پول واقعی تمرین کنند و در عین حال ریسک را به حداقل برسانند.راه اندازی یک ژورنال معاملاتی یک تمرین عالی برای معامله گران جدید است زیرا به شناسایی نقاط قوت و ضعف و ردیابی پیشرفت کمک می کند.

اموزش سرمایه گذاری در فارکس – استراتژی های اساسی تجارت فارکس:

اموزش سرمایه گذاری در فارکس

استراتژی های معاملات فارکس را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: بنیادی – فاندامنتال (fundamental) و فنی – تکنیکال (technical).معامله بر اساس اخبار اقتصادی نمونه ای از یک استراتژی فاندامنتال است. ممکن است یک تاجر گزارش اشتغال ایالات متحده را تماشا کند و ببیند که این گزارش بدتر از اجماع مورد انتظار تحلیلگران است.

آنها ممکن است بر اساس این انتظار که دلار بر اساس داده های ناامیدکننده ایالات متحده تضعیف شود، تصمیم به خرید EUR/USD بگیرند.استراتژی های فنی یا تکنیکال بر تجزیه و تحلیل داده های قیمت، متکی هستند. دنبال کردن شکست قیمت در جهت روند غالب بازار، نمونه ای از استراتژی معاملاتی فنی است. همچنین برک آوت محدوده باز لندن (LORB) نیز نمونه ای از چنین استراتژی است.

در زمان باز شدن معاملات لندن، معامله‌گرانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند به دنبال این هستند که قیمت پوند/دلار آمریکا به بالاتر از بالاترین سطح اخیر یا پایین‌تر از پایین‌ترین حد اخیر در نمودار ساعتی برسد، با این انتظار که قیمت در آن جهت به روند خود ادامه دهد.

علاوه بر این برای آموزش سرمایه گذاری در فارکس، لازم است بدانید که معامله گران فارکس در بازه های زمانی مختلف فعالیت می کنند:

• اسکالپرها (Scalpers ) در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه وارد معاملات می شوند و از آن خارج می شوند، به این امید که از نوسانات نسبتاً کوچک قیمت سود ببرند.

• معامله گران روزانه (Day traders) طبق تعریف، موقعیت های بازار خود را تا پایان روز می بندند. این می تواند به قفل شدن سود کمک کند و از ریسک و هزینه برگزاری معاملات یک شبه جلوگیری کند.

• معامله گران سوئینگ (Swing Traders) معمولا معاملات را برای روزها یا هفته ها انجام می دهند. این سبک از معاملات به معامله گران اجازه می دهد تا به طور بالقوه از حرکت قیمت عمده در بازار سود ببرند.

• سرمایه گذاران بلند مدت (Long-term investors) موقعیت های بازار را برای ماه ها یا حتی سال ها حفظ می کنند. داشتن چنین موقعیت های بلندمدت در بازار فارکس مزایای بالقوه سود بردن از روندهای اصلی قیمت و همچنین توانایی کسب سود از اختلاف نرخ بهره مثبت را دارد.

بیشتر بخوانید:چگونه استراتژی فارکس بسازیم؟

مارجین در فارکس چیست؟

مارجین در فارکس چیست

وقتی صبحبت از سرمایه گذاری در فارکس می شود، مارجین – Margin ، یکی از موضوعات خیلی مهمی است که باید با آن آشنا باشید.مارجین سرمایه اولیه مورد نیاز برای باز کردن و حفظ موقعیت اهرمی در بازار است. برای مثال، مارجین مورد نیاز 1% معادل اهرم موجود 1:100 است.این بدان معناست که یک معامله گر می تواند با 1000 دلار، موقعیت 100000 دلاری در بازار را کنترل کند.

در واقع مارجین درصدی از ارزش کامل یک موقعیت معاملاتی است که یک معامله گر باید در حساب خود برای قرار دادن و نگهداری معامله داشته باشد.کارگزاران بسته به موقعیت مکانی آنها و الزامات تنظیم کننده های محلی، نیازمندی های مارجین متفاوت و اهرم در دسترس دارند.

استفاده از نیازهای مارجین پایین و معامله با اهرم بالا به معامله گران این امکان را می دهد که قرار گرفتن در معرض تغییرات در بازار را به طور چشمگیری افزایش دهند.چرا که معاملات اهرمی، با سطح بالایی از ریسک همراه است. اهرمی که اغلب به عنوان “شمشیر دولبه” توصیف می شود، می تواند سود و زیان را افزایش دهد.

بیشتر بدانید:چگونه در فارکس کال مارجین می شویم؟

اسپرد در فارکس چقدر است؟

اسپرد در فارکس چقدر است

اسپرد – Spread، شکاف بین قیمت خریدار و قیمت فروش یک جفت ارز است. به عنوان مثال، تصور کنید که در EUR/USD قیمت خریدار 1.14123 و قیمت فروش 1.14133 باشد.این بدان معناست که بهترین قیمتی که در حال حاضر می توانید EUR/USD بخرید 1.14133 و بهترین قیمتی که در حال حاضر می توانید با آن بفروشید 1.14123 است.

در این حالت اسپرد، تفاوت بین قیمت خریدار و قیمت فروش، یک پیپ – Pip است. پیپ مخفف « price interest point » است و یک واحد اندازه گیری است که تغییر در ارزش یک نرخ ارز را بیان می کند.در بیشتر موارد، پیپ ها کوچکترین افزایش قیمت یک جفت ارز هستند و در رقم چهارم اعشار قرار دارند.

نمودارهای مورد استفاده در معاملات فارکس:

نمودارهای مورد استفاده در معاملات فارکس

محبوب ترین انواع نمودار در معاملات فارکس، نمودار میله ای (Bar Charts ) ، نمودار کندل استیک (Candlestick Charts) و نمودار خطی (Line Charts) است.

• نمودارهای میله ای قیمت های افتتاح و بسته شدن و همچنین بالا و پایین های یک ابزار مالی را در یک دوره زمانی مشخص نشان می دهد.

• نمودارهای کندل استیک شبیه نمودارهای میله ای هستند زیرا قیمت های بالا، پایین، باز و بسته شدن را برای یک دوره زمانی مشخص نمایش می دهند.

کندل ها با رنگ آمیزی منطقه بین باز و بسته سبز یا قرمز، درک اینکه آیا بازار در یک دوره معین صعودی یا نزولی است، برای معامله گران را آسان می کنند.

سبز زمانی استفاده می شود که بازار بالاتر از نقطه باز بسته می شود و قرمز زمانی که بازار کمتر از نقطه باز بسته می شود استفاده می شود.

• نمودارهای خطی به سادگی یک خط از یک قیمت پایانی به قیمت پایانی بعدی ترسیم می کنند. این نوع نمودار مشاهده روند قیمت را آسان می کند، اما بینش کمی در مورد آنچه در هر دوره زمانی رخ داده است ارائه می دهد.

نکات کلیدی و مهمی که باید قبل از سرمایه گذاری در فارکس بدانید:

نکات کلیدی و مهمی که باید قبل از سرمایه گذاری در فارکس بدانید

قبل از سرمایه گذاری در فارکس، مهم است که ریسک های موجود و نحوه برنامه ریزی برای سود را درک کنید. ورود بدون استراتژی مشخص به بازار فارکس می تواند منجر به اجرای ضعیف و ضررهای بزرگ شود.

بیشتر بدانید:محاسبه حجم معامله در فارکس

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از انجام اولین سرمایه گذاری در فارکس به خاطر داشته باشید:

• ریسک سرمایه گذاری: با درک ریسک کلی سرمایه گذاری خود شروع کنید. مشخصات ریسک USD/CAD با USD/BRL بسیار متفاوت است. همانطور که هر شرکتی در بازار سهام متفاوت است، هر جفت ارز در بازار فارکس متفاوت است.

• کارمزد معاملات: برخی کارگزاری ها، کارمزدها را در داخل اسپردها یا تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک جفت ارز پنهان می کنند. برخی دیگر بر اساس حجم، اندازه معامله یا جفت، کارمزد تراکنش واضحی را دریافت می کنند. بنابراین قبل از سرمایه گذاری در فارکس، لازم است بدانید که قرار است برای هر معامله چه چیزی بپردازید.

• اهرم استفاده شده: اگر به ازای هر 1 دلار سرمایه گذاری شده خود را در معرض بیش از 1 دلار ریسک قرار می دهید، از اهرم استفاده می کنید. اینکار می تواند هم سود و هم ضرر را تسریع کند، بنابراین بدانید که چقدر از اهرم استفاده می کنید.

• مارجین مورد نیاز: مشابه اهرم، مارجین می تواند منجر به سود و زیان بزرگ شود. اگر با مارجین معامله می‌کنید، هزینه‌ها را درک کنید و مارجین مورد نیاز حساب خود را بدانید.

نکات کلیدی و مهمی که باید قبل از سرمایه گذاری در فارکس بدانید

• سود یا زیان به ازای هر پیپ: ارزها با افزایش های کوچک، بالا و پایین می روند که به عنوان پیپ شناخته می شود. مقداری را که بر حسب دلار به ازای هر پیپ در تغییر نرخ ارز بدست خواهید آورد یا از دست خواهید داد، بدانید.

• هیچ بازار متمرکزی برای فارکس وجود ندارد: هر پلتفرم معاملاتی فارکس بازار مخصوص به خود را با قوانین و هزینه های خاص خود اداره می کند.

نرخ دقیقی که دریافت می کنید ممکن است همان نرخ نقدی پرداخت شده توسط بانک های بزرگ یا منتشر شده در سایت های خبری فارکس نباشد بلکه شما بر اساس فعالیت بازار پلتفرم خود، نرخی می پردازید.

به طور کلی، فارکس یک بازار جالب برای معامله گران کوتاه مدت، معامله گران نوسانی و سرمایه گذاران بلند مدت است. استراتژی های فاندامنتال و تکنیکال به خوبی کمک می کنند تا درک بهتری از این بازار داشته باشید و سرمایه گذاری در فارکس را به بهترین شکل ممکن انجام دهید به شرطی که این استراتژی ها را خیلی دقیق یاد بگیرید و دانش خود را در تمام زمینه های مربوط به بازار فارکس ارتقا دهید. در نهایت نقدینگی بالا و بازار بی وقفه 24 ساعته، باعث شده تا فارکس به بازار خوبی برای معاملات خودکار و الگوریتمی تبدیل شود.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *