حداقل سرمایه گذاری در فارکس چقدر است ؟

حداقل سرمایه گذاری در فارکس در اسپازیو

بازار ارز (فارکس) یکی از در دسترس‌ترین بازارهای مالی در جهان است و با میلیون‌ها معامله‌گر در سطح جهان، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی در دنیا شناخته شده است به همین دلیل است که هر روز به تعداد افرادی که تمایل دارند در این بازار معامله کنند، افزوده می شود.

اگر شما نیز یک معامله گر مشتاق فارکس هستید، احتمالاً از خود می پرسید که حداقل سرمایه گذاری در فارکس چقدر است و با چه میزان سرمایه می توان ترید یا معامله در فارکس را شروع کرد؟

اگرچه پاسخ به این سوال ساده نیست، اما می توان گفت مقدار پولی که برای معامله در فارکس نیاز دارید به عوامل مختلفی از جمله سطح تجربه، تحمل ریسک و نوع حسابی که باز می کنید بستگی دارد.

با این حال، چند دستورالعمل کلی وجود دارد که می تواند به شما در تعیین حداقل سرمایه گذاری در فارکس، کمک کند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید و با روش های بهینه کردن سرمایه اولیه خود در فارکس آشنا شوید.

حداقل سرمایه گذاری در فارکس چقدر است

نکات کلیدی تجارت فارکس برای مبتدیان در رابطه با حداقل سرمایه گذاری در فارکس:

معامله در فارکس می تواند یک چشم انداز دلهره آور برای مبتدیان باشد، اما با رویکرد صحیح، می توان ان را به یک فعالیت سودآور و هیجان انگیز تبدیل کرد.

یکی از نکات کلیدی که باید به عنوان یک مبتدی به خاطر بسپارید این است که برای معامله در فارکس باید مدیریت ریسک ا به خوبی یاد بگیرید و پیاده سازی کنید.

این بدان معنی است که بدانید چقدر می توانید در یک معامله ضرر کنید و به آن مقدار پایبند باشید. هنگام شروع معامله یا ترید در بازار فارکس، داشتن انتظارات واقع بینانه نیز مهم است. انتظار نداشته باشید که فوراً سود زیادی کسب کنید؛ بلکه روی ایجاد حساب کاربری خود به تدریج تمرکز کنید.

همچنین لازم است بدانید که برای شروع معاملات فارکس به هیچ پولی نیاز ندارید! شاید این موضوع عجیب به نظر برسد اما اگر کاملاً در فارکس تازه کار هستید و می خواهید بدانید که آیا این برای شما مناسب است یا خیر، می توانید با استفاده از یک حساب آزمایشی یا دمو، که در آن با پول مجازی معامله می کنید، به صورت رایگان معامله در فارکس را شروع کنید.

این حساب‌ها که به عنوان حساب‌های شبیه‌سازی شده، شناخته می‌شوند و در اکثر پلتفرم‌های معاملات فارکس در دسترس هستند.

این حساب ها، به معامله گران بالقوه فارکس اجازه می دهند تا قبل از سرمایه گذاری، بازارهای زنده را برای خود تجربه کنند و راهی ایده آل برای آزمایش استراتژی ها و اشتباه کردن (همانطور که همه معامله گران به طور اجتناب ناپذیر انجام می دهند) بدون خطر از دست دادن سرمایه هستند.

در حالی که حساب‌های آزمایشی یک محل آزمایش مفید هستند، اگر در مورد تلاش خود در تجارت فارکس جدی هستید، در برخی مراحل باید جهشی برای سرمایه‌گذاری پول خود داشته باشید. حتی در این صورت، می توان با یک سپرده اولیه بسیار کوچک، شروع به کار کرد.

برای معاملات روزانه در فارکس، حداقل مقدار قانونی مورد نیاز نیست. در اوقع حداقل سرمایه گذاری در فارکس و سپرده مورد نیاز شما، به کارگزاری یا بروکری که انتخاب می کنید بستگی دارد.

اکثر کارگزاری ها، به شما این امکان را می دهند که با 500 دلار حساب باز کنید. بسیاری از آنها نیز فقط 100 دلار به عنوان سپرده اولیه می پذیرند و برخی از آنها حتی کمتر می شوند.

بنابراین، قرار نیست همه برای شروع، پول یکسانی داشته باشند. مقدار پولی که در اختیار دارید – اندازه سرمایه تجاری شما – تعیین کننده اندازه موقعیتی است که می توانید با آن معامله کنید و اندازه موقعیت، اساساً مقدار پولی است که در بازار می گذارید – به عبارت دیگر مقداری است که معامله می کنید. هرچه اندازه موقعیت بزرگتر باشد، در صورت برنده شدن معامله، پول بیشتری به دست خواهید آورد. با این حال، این موضوع به این معنی است که می توانید پول بیشتری نیز از دست بدهید.
به همین دلیل است که استفاده از اندازه موقعیت صحیح بسیار مهم است، زیرا می توانید در محدوده های صحیح مدیریت پول نگه دارید و از سرمایه خود در برابر از دست دادن معاملات محافظت کنید.

ببشتر بخوانید : چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم؟

حداقل سرمایه گذاری در فارکس چقدر است؟

حداقل سرمایه گذاری در فارکس چقدر است

اگر می خواهید معامله و تجارت را در بازار فارکس شروع کنید، می توانید با 100 دلار شروع کنید، اما برای کمی انعطاف بیشتر، بهتر اسن حداقل سرمایه گذاری در فارکس 500 دلار باشد.

این میزان از سرمایه، به شما قدرت خرید کافی برای معامله یک لات استاندارد را می دهد که 100000 واحد ارز است.

اگر توانایی خرید و فروش یک موقعیت بزرگتر را دارید، ممکن است بتوانید یک لات کوچک (10000 واحد) یا حتی یک لات کوچکتر (1000 واحد) معامله کنید.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بازار فارکس بسیار اهرمی است، به این معنی که حتی یک حرکت کوچک در بازارها می تواند تأثیر قابل توجهی بر موجودی حساب شما داشته باشد.

به این ترتیب، مهم است که از ابزارهای مدیریت ریسک مانند دستورات توقف ضرر برای محافظت از حساب خود در برابر ضررهای بیش از حد استفاده کنید. در واقع، با مدیریت ریسک مناسب، می توانید با حداقل سرمایه گذاری در فارکس، معامله کنید.

نکات کاربردی برای بهینه کردن سرمایه اولیه در فارکس:

اگرچه می توان با حداقل سرمایه گذاری در فارکس معامله کرد اما این کار، نیاز به صبر، نظم و آمادگی کامل دارد. در ادامه به نکاتی که کمک می کنند تا سرمایه اولیه خود در فارکس را بهینه کنید، اشاره کردیم:

یک بروکر یا کارگزار مناسب و معتبر پیدا کنید:

شما باید کارگزاری را پیدا کنید که حساب‌هایی را در سطح حداقل سرمایه ‌گذاری در فارکس که در نظر دارید یا قادر به انجام آن هستید را ارائه دهد.

همچنین لازم است سایر سیاست ها و پیشنهادات کارگزار خود، مانند مقادیر اهرمی، کمیسیون ها و سیاست های برداشت و غیره را بررسی کنید و مطمئن شوید که بهترین و مناسب ترین بروکر را انتخاب می کنید.

برای یادگیری وقت بگذارید:

برای یادگیری وقت بگذارید

قبل از شروع معامله با پول واقعی، باید مطمئن شوید که مفاهیم اولیه تجارت فارکس، مانند مدیریت ریسک و تکنیک های تجزیه و تحلیل را کاملاً درک کرده اید.

مقالات دقیق در مورد این موضوع را بخوانید و در صورت امکان با افرادی که در تجارت فارکس باتجربه و موفق هستند صحبت کنید و در نهایت هنگامی که احساس کردید در معاملات فارکس کنترل دارید، قبل از اینکه سرمایه خود را به خطر بیندازید، رویکرد خود را ابتدا در یک حساب آزمایشی امتحان کنید و سپس یک حساب واقعی در فارکس باز کنید و به یاد داشته باشید که با تغییر شرایط و مقررات بازار، باید به یادگیری و تطبیق رویکرد خود ادامه دهید.

سود خود را بر حسب درصد نظارت کنید:

بهتر است سود معاملات خود را به جای دلار یا پوند، برحسب درصد اندازه گیری و نظارت کنید، این کار به شما کمک می‌کند تا ایده واضح‌تری از عملکردتان نسبت به سرمایه‌گذاری‌ خود، داشته باشید.

به عنوان مثال، سود 50 دلاری ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما در یک حساب 500 دلاری، 10 درصد است که به طور ناگهانی مهم تر به نظر می رسد. به تجارت فارکس خود به عنوان یک تجارت نگاه کنید، جایی که عملکرد معاملات در طول زمان مهمتر از برد و باخت روزانه یا هفتگی است.

در مورد اهداف سود خود واقع بین باشید:

اگر با حداقل سرمایه گذاری در فارکس شروع می کنید، بعید است که در آینده نزدیک به سود زیادی برسید، بنابراین اهداف دست نیافتنی برای خود تعیین نکنید که باعث دلسردی شما شود.

تمرکز بر روی دستیابی به سودهای کوچک و ثابت که به تدریج با گذشت زمان اضافه می شوند، اهمیت بیشتری دارد.

سرمایه گذاری کم اما منظم داشته باشید:

اگر می خواهید حداقل سرمایه گذاری در فارکس را داشته باشید، باید سعی کنید هر هفته مبالغ کوچکی را سرمایه‌گذاری کنید و در عین حال کار خود را تقویت کرده و استراتژی‌های خود را اصلاح کنید.

سرمایه‌گذاری 5 تا 10 دلار در هفته به شما این امکان را می‌دهد که بدون وارد کردن ضربه‌ای به سرمایه خود، استراتژی ها را یاد بگیرید، اشتباه کنید و معاملات را کنترل کنید. با گذشت زمان، این سرمایه‌گذاری‌های کوچک شروع به افزایش می‌کنند و می‌توانید به تجارت با مبالغ بزرگ‌تر برسید.

صبور باشید:

اگر با حداقل سرمایه گذاری در فارکس شروع به معامله در این بازار کرده اید،، پیشرفت شما کند خواهد بود، که می تواند ناامید کننده باشد.

اما اگر منظم بمانید و زمان و تلاش خود را صرف کنید، به تدریج می توانید شروع به دیدن نتایج کنید. بنابراین در این مسیر صبور باشید و با آموزش دیدن متناوب، موفقیت های خود را در این بازار افزایش دهید.

بیشتر بخوانید :  چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟

با یک تیم حرفه ای و متخصص همکاری کنید:

اگر می خواهید سرمایه گذاری بلند مدت در فارکس داشته باشید، بهتر است از تجربه و تخصص افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند، استفاده کنید.بنابراین بهترین پیشنهاد این است که سرمایه گذاری بلند مدت در فارکس را با تیم اسپازیو تجربه کنید.اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد.

معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.روش فعالیت در اسپازیو، کپی ترید است. کپی‌ترید به فرآیندی گفته میشود که طی آن یک فرد میتواند تمامی معاملات و مدیریت آنها را از یک تریدر حرفه ای دیگر کپی کند.

در روش کپی ترید بخشی از سرمایه یک فرد به حساب تریدر حرفه ای متصل میشود با این روش همه ی فعالیت های تریدر حرفه ای اعم از باز کردن پوزیشن تعیین حد ضرر و ثبت سود و مقدار درصد از حجم کل بر اساس مقدار سرمایه درگیر شده در حساب فرد کپی کننده هم ثبت می شود.در واقع شما به عنوان فرد کپی‌کننده تنها کافی است حساب معاملاتی بروکر خود را به سیستم کپی‌تریدینگ مجموعه اسپازیو متصل کنید و شاهد معاملاتی باشید که در غالب استراتژی های معاملاتی مجموعه اسپازیو می باشد.

کپی‌ترید به زبان ساده یعنی شما به عنوان کاربر تازه کار با انتخاب یک تریدر حرفه‌ای تمامی فعالیت های اورا مو به مو اجرا میکنید. هر چه که او می‌خرد شما نیز می‌خرید و هر چه که او می‌فروشد شما نیز می‌فروشید و به این ترتیب تمامی اعمال او را عیناً کپی می کنید و بر اساس سودی که تریدر شما کسب میکند شما نیز به همان میزان کسب خواهید کرد البته بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری.

  کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *