0 تا 100 هرآنچه در مورد معامله طلا در فارکس باید بدانید:

چگونه در فارکس طلا معامله کنیم اسپازیو

سابقه طلا به عنوان یک ارزش پولی بیش از 5000 سال پیش آغاز شد. در ابتدا از طلا برای جعل و ضرب سکه استفاده می کردند و از گرد و غبار طلا نیز به عنوان وسیله پرداخت استفاده می شد. با افزایش تولید جهانی، برخی از کشورها شروع به استفاده از طلا به عنوان پول ملی موقت کردند. بعدها، استاندارد طلایی که پول را به مقدار ثابتی طلا می‌بست، معرفی شد.

امروزه نقش طلا به عنوان ابزار اصلی پرداخت کمرنگ شده و جای خود را به پول کاغذی و ارزهای دیجیتال داده است. امروزه طلا یک ابزار سرمایه گذاری است که به عنوان دارایی ایمن برای تنوع بخشیدن به پورتفولیو (کل سرمایه‌گذاری یا دارایی مالی یک شخص یا یک مؤسسه) و محافظت در برابر ریسک ها استفاده می شود.

شرکت‌کنندگان اصلی بازار معاملات طلا بانک‌های مرکزی، صندوق بین‌المللی پول و سایر صندوق‌ها، بانک‌های تجاری، بورس‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و قابل معامله در بورس، تجار و سرمایه‌گذاران فردی، شرکت‌های تولیدکننده طلا و مصرف‌کنندگان طلا هستند.

اگر می خواهید بدانید که چگونه در فارکس طلا معامله کنیم و اطلاعات خوبی در رابطه با این موضوع که چگونه طلا را معامله کنید و در دارایی های طلا برای کسب سود سرمایه گذاری کنید، کسب کنید، در ادامه با ما همراه بمانید.

چرا طلا معامله می شود؟ معامله طلا چیست؟

چرا طلا معامله می شود

طلا برای مدت طولانی توسط جوامع در سراسر جهان به دلیل درخشندگی و چکش خواری ذاتی آن ارزشمند بوده است. امروزه، معامله‌گران طلا (XAU/USD  ) را ارزشمند می‌دانند، زیرا اغلب به عنوان یک دارایی امن نهایی در نظر گرفته می‌شود، که معمولاً از تلاطم بازار عبور می‌کند و ارزش خود را در دوره‌های عدم اطمینان حفظ می‌کند.

معامله‌گران همچنین از طلا برای محافظت در برابر تورم و تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های خود استفاده می‌کنند، زیرا واکنش طلا اغلب به محرک‌های بازار متفاوت از سایر دارایی‌ها است.در واقع، XAU/USD تعدادی جفت طلا است که توسط کارگزاران فارکس ارائه می‌شود و استفاده از طلا را به عنوان بخشی از استراتژی معاملاتی فارکس آسان‌تر از همیشه می‌کند.

ثبات قیمت طلا در طول زمان نیز آن را به یک دارایی مهم در دوره های تورمی تبدیل می کند. ثبات طلا تا حد زیادی مرهون حجم نسبتاً ثابت جهانی آن است، که نمی‌توان آن را به‌طور چشمگیری افزایش داد، همانطور که دولت‌ها می‌توانند ارز کاغذی بیشتری چاپ کنند.

از آنجایی که تجارت طلا در زمان‌های متزلزل اقتصادی، ثابت است، در میان معامله‌گرانی که می‌خواهند خود را در برابر یک بازار نوسان یا تورم محافظت کنند، معامله طلا مورد علاقه است. این بدان معناست که معامله گران طلا تمایل دارند روی روندهای بلندمدت بازار تمرکز کنند. در همین حال، معامله گران فارکس معمولاً بر فعالیت کوتاه مدت بازار متمرکز هستند.

ببشتر بخوانید : چگونه در فارکس نوسان گیری کنیم؟

چگونه در فارکس طلا معامله کنیم؟

Trading gold in

از آنجایی که معامله گران فارکس به دنبال سرمایه گذاری های پایداری هستند که بتواند در برابر تورم، بی ثباتی بازار و سایر عوامل ژئوپلیتیکی محافظت کند، طلا بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. معامله‌گران می‌توانند از طلا به‌عنوان راهی برای محافظت در برابر سایر سرمایه‌گذاری‌ها یا به‌عنوان پناهگاه امنی استفاده کنند که در طول زمان ثبات را فراهم می‌کند و نسبت به اکثر ارزهای دیگر در برابر نوسانات چشمگیر ارزش‌گذاری مقاوم‌تر است.

مانند هر ابزار معاملاتی، نمی توان “بهترین” روش مشخص و واضحی را برای معامله طلا معرفی کرد. بسیاری از معامله‌گران از بازارهای دیگر دریافته‌اند که استراتژی‌های معاملاتی فنی که در ابزارهای دیگر به کار می‌گیرند، به‌راحتی می‌توانند با بازار طلا سازگار شوند، به‌ویژه با توجه به این موضوع که طلا به شکل‌گیری روندهای بادوام تمایل دارد.

بیشتر بخوانید :  چگونه در فارکس ضرر نکنیم؟

چگونه با یک استراتژی کوتاه مدت در فارکس طلا معامله کنیم ؟

Trading gold in

برای معامله‌گران کوتاه‌مدت، یک راه کلاسیک برای سود بردن از روندهای مکرر طلا، استفاده از استراتژی متقاطع میانگین متحرک است. در این استراتژی، اگر میانگین متحرک کوتاه‌مدت از میانگین متحرک بلندمدت عبور کند، معامله‌گر به دنبال خرید طلا خواهد بود و زمانی که میانگین متحرک کوتاه‌ مدت از میانگین بلندمدت عبور کرد، آن را بفروشد.

یک متقاطع میانگین متحرک 60 / 10 در نمودار 1 ساعته می تواند یک ترکیب قوی برای معامله گران کوتاه مدت باشد. از لحاظ تاریخی، این تنظیمات به معامله گران اجازه داده است تا با موفقیت بخش میانی یک روند را معامله کنند، اگرچه هیچ تضمینی برای عملکرد آینده وجود ندارد. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه می توان این استراتژی را در بازار طلا اعمال کرد:

• در نقطه شماره 1، میانگین متحرک 10 ساعته کوتاه‌مدت از میانگین 60 دوره‌ای کوتاه‌مدت عبور می‌کند، که نشان می‌دهد معامله‌گران باید وارد معامله فروش شوند زیرا ممکن است روند نزولی شکل بگیرد. میانگین متحرک دوباره تا نقطه 2 چند روز بعد، پس از اینکه طلا به بالای 1200 دلار کاهش یافت، دوباره تلاقی نمی کند.

• در نقطه شماره 2، معامله اولیه فروش برای یک سود ثابت بسته می شود و با بازگشت روند به سمت بالا، یک معامله خرید جدید آغاز می شود. پس از یک تثبیت کوتاه، طلا به پایین ترین سطح 1300 دلار بازگشت و معامله بر روی میانگین متحرک نزولی در نقطه #3 بسته شد. با این حال، مانند هر روش دیگری، این استراتژی معاملات زیان ده را نیز به همراه خواهد داشت.

tradinggoldin

در این مورد، جهش بزرگ در نزدیکی نقطه #4 باعث شد که معامله فروش از #3 به دلیل ضرر متوقف شود. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که معامله باید با قیمت بازار (نزدیک به 1330 دلار) در زمان وقوع تقاطع بسته شود، نه سطح 1315 دلار که در آن دو میانگین متحرک واقعاً از هم عبور کردند.

بیشتر بخوانید:چگونه در فارکس سهام بخریم؟

چگونه با در نظر گرفتن پیامدهای ژئوپلیتیکی روی ارزها در فارکس طلا معامله کنیم ؟

Trading gold in

هنگامی که عدم اطمینان سیاسی یا اقتصادی نگرانی هایی را در مورد قیمت ارز ایجاد می کند، طلا می تواند یک پناهگاه امن با ثبات باشد که از دارایی های نقدی شما محافظت می کند. طلا به شدت با دلار آمریکا و همچنین سایر ارزهای باثبات مانند ین ژاپن مرتبط است و باز کردن موقعیت با XAU/USD می تواند وسیله ای مطمئن برای محافظت از دارایی های شما در برابر موقعیت های غیرقابل پیش بینی تأثیرگذار بر سایر بازارهای فارکس باشد.

بیشتر بدانید: چگونه از فارکس پول برداشت کنیم؟

چگونه با استفاده از مثلث متقارن برای تحلیل در فارکس طلا معامله کنیم؟

Trading gold in

مثلث متقارن یک الگوی نمودار ساده است که نشان دهنده دوره تثبیت است که ممکن است منجر به شکست قیمت شود. مثلث های متقارن دارای همگرایی دو خط روند هستند که در یک شیب مشابه اما در جهت مخالف پیش می روند. با وقوع یکپارچگی، حرکت قیمت در جفت‌گیری تنگ‌تر می‌شود و فرصت معاملاتی بالقوه‌ای را در زمان شکست ایجاد می‌کند.

اکثر معامله گران از الگوی مثلث متقارن در کنار سایر شاخص های فنی مانند نقدینگی یا شاخص قدرت نسبی استفاده می کنند. هنگامی که سایر شاخص‌ها حاکی از شکست احتمالی قیمت هستند، مثلث متقارن می‌تواند تأیید بیشتری را اضافه کند و اطمینان را در سفارش XAU/USD افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:چگونه در فارکس ثبت نام کنیم؟

چگونه با نظارت بر خرید بانک مرکزی در فارکس طلا معامله کنیم ؟

Trading gold in

بانک‌های مرکزی زمانی که نوسان ارزهای خاصی را پیش‌بینی می‌کنند، تمایل دارند طلا را به عنوان پوشش محافظتی خریداری کنند. به عنوان مثال، اخیراً چین و روسیه به دلیل انجام سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه در طلا خبرساز شدند که نشان‌دهنده نگرانی آنها در مورد قیمت آتی دلار آمریکا و یورو، در میان سایر ارزهای اصلی جهانی است. زمانی که بانک های مرکزی شروع به خرید طلا در مقادیر زیاد می کنند، دو چیز را به معامله گران فارکس می گوید.

اول، دولت‌ها بر اساس این باور عمل می‌کنند که ارزش ارزهای اصلی ممکن است کاهش یابد، که می‌تواند معامله‌گران را تشویق کند تا درصد بیشتری از سرمایه‌گذاری‌های خود را به صندوق‌های با نوسان کمتر منتقل کنند.

دوم، افزایش خرید بانک مرکزی معمولاً باعث افزایش قیمت طلا می شود – حداقل در کوتاه مدت. اگر روند صعودی قیمت طلا شروع شود، می تواند فرصتی برای کسب سود سریع باشد.

اسپازیو، تمامی نیاز های شما در بازار مالی

اسپازیو دارای نرخ سود بسیار بالاتری به نسبت سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. معاملات مجموعه اسپازیو در بازار فارکس انجام میشود که ریسک بسیار پایین‌تری نسبت به بازار کریپتو دارد که احتمال از دست رفتن سرمایه نزدیک به صفر است.

تیم اسپازیو از افراد با تجربه و متخصص دربازار های مالی فارکس و رمز ارزها تشکیل شده است. مجموعه اسپازیو حق انتقال و برداشت وجه از حساب معاملاتی را نخواهد داشت و تنها دسترسی به حساب معاملاتی دارد.

                                کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

02122684251

02122654954

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *